Про це 24 Каналу розповів експерт-міжнародник Богдан Ференс. За його словами, обидві країни однозначно обговорюватимуть війну, адже Китай чи не єдина країна світу, яка має вплив на Кремль.

Дивіться також Контрнаступ буде, але це не кінець, – Волкер оцінив шанси ЗСУ на успіх та попередив українців

США будуть стримувати Китай від підтримки Росії

Ференс вважає, що це не буде візитом ввічливості – скоріш робочим, спрямованим на налагодження каналів комунікації між США та Китаєм.

"Одна з ключових проблем США – не допустити, щоб Китай співпрацював з Росією у військовій сфері. Попередні візити європейських лідерів до Пекіну свідчили про увагу до пошуку певних балансів та компромісів, щоб Китай тримався осторонь війни та співпраці з Росією", – заявив експерт-міжнародник.

Водночас він додав, що Китаю також потрібно щось запропонувати. Пекін цікавлять насамперед західні ринки збуту та уникнення потенційних санкцій, які шкодитимуть економічній діяльності.

Конфліктність між США та Китаєм зростає і буде зростати надалі. Пошук каналів комунікації та спільних точок дотику допоможе збалансувати безпекову ситуацію у світі,
– наголосив Ференс.

Вплив Китаю на перебіг російсько-української війни

  • Державний секретар США Ентоні Блінкен планує відвідати з візитом Китай 18-19 червня, відповідно до узгодженого плану між Пекіном і Вашингтоном. Під час зустрічей він обговорюватиме питання, пов’язані з війною Росії проти України, у тому числі так звані "мирні пропозиції" Пекіна.
  • Китай офіційно наголошує на своєму нейтралітеті у цій війні. Водночас певні дії Китаю свідчать про протилежне. За даними ЗМІ, Китай активно постачає Ірану деталі для виробництва дронів-камікадзе.
  • Також нещодавно чеченський диктатор Рамзан Кадиров розповів, що придбав для своїх бойовиків китайські броньовані автомобілі.