Про це 24 Каналу розповів голова громадської організації "Україна в НАТО" Юрій Романюк, зауваживши, що Україна вже засудила візит Путіна до Монголії.
До теми З українськими прапорами, але без кайданів: як Путіна зустрічали у Монголії
Може бути небезпечний прецедент
Як наголосив Романюк, Монголія є членом Міжнародного кримінального суду. А у 2023 році один із монгольських суддів отримав свою посаду в МКС. Усім відомо, що Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна, але його в Монголії не затримали.
Україна не має прямого виходу до Монголії. Але є дипломатичні стосунки. Треба на це реагувати. Звісно, варто розуміти, що Монголія є "затиснутою" між Росією та Китаєм. У неї іншого виходу, як співпрацювати з Росією та Китаєм, немає. Ці країни оточують Монголію,
– сказав Романюк.
Водночас у такий спосіб Путін демонструє зверхність та зневагу над міжнародним правом, демократією, цінностями тощо. Важливо, щоб цей візит не мав наслідки в майбутньому.
Може бути прецедент, що інші країни погодяться на візити. Говорити, що Монголія ж нікого не арештувала, хоч і на Путіна є ордер на арешт,
– зауважив Романюк.
Росія намагається не звертати увагу на рішення Міжнародного кримінального суду. Путін хоче підкупити керівництво Монголії через будівництво трубопроводу "Сила Сибіру 2". Він вже пообіцяв дешевий газ.
Зверніть увагу! В МЗС України наголосили, що Монголія допомогла злочинцю Путіну уникнути правосуддя. У такий спосіб вони розділили відповідальність за його воєнні злочини.