Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Внутрішні інвестиції: чим замінити "рятівників з-за кордону"

   331 Читать новость на русском
   Внутрішні інвестиції
   Внутрішні інвестиції / slovoidilo.ua

   Україні варто задіяти внутрішні інвестиції замість того, щоб чекати іноземних інвесторів.

   Про це йдеться в матеріалі "ДС" "Сам собі інвестор. Як Україні розвиватися без зовнішніх вливань".

   Іноземних інвесторів багато хто сприймає як рятівників економіки України. Однак при цьому забувається, що інвестори будуть виводити прибуток, отриманий в результаті капіталовкладень. До того ж великі інвестори побоюються вкладати гроші в країну, де триває збройний конфлікт, нестабільна економічна і політична ситуація, не захищені на належному рівні права власників, а значна частка національної економіки знаходиться в тіні.

   Якщо ж активніше задіяти внутрішніх інвесторів, робити ставки на їх проекти і допомагати їх розвивати, всі кошти залишаться всередині країни і будуть працювати на її економіку.

   Економісти виділяють три типи внутрішніх інвестицій: державні, за рахунок накопичень громадян та інвестиції великого бізнесу. Перший варіант – вкласти в економіку держави, підтримати підприємства за рахунок бюджету – виглядає дуже простим і привабливим. Але на практиці це спрацьовує рідко, що добре видно на прикладі Білорусі, якій довелося продати "Газпрому" свою газотранспортну систему – компанію "Бєлтрансгаз" – щоб утримати економіку на плаву.

   Що стосується інвестицій з заощаджень населення, то при більш-менш стабільній економіці частина коштів витрачається на споживання, а гроші, що залишилися, люди можуть інвестувати. Однак для мобілізації заощаджень фізосіб в економіку потрібні дві важливі умови: довіра людей до банків і розвинений фондовий ринок – тобто велика кількість інструментів (акцій, облігацій тощо), в які можуть вкладатися дрібні приватні інвестори. Але в Україні поки що не реалізована жодна з цих двох умов.

   Залишається третій варіант – капіталовкладення успішних підприємств. Це етап розвитку, через який у другій половині ХХ ст. пройшли всі нині успішні країни Європи.
   У сьогоднішній Україні, незважаючи на тривалу економічну та політичну кризу, достатньо випадків, коли великі компанії за рахунок власних коштів реалізують інвестиційні проекти – перш за все у промисловості. Втративши значну частину своїх активів у результаті військової агресії на сході країни, компанії інвестують у модернізацію і розширення виробництва, активно завойовують зовнішні ринки.

   Наприклад, компанія "Авангард" Олега Бахматюка планує повернути собі друге місце в списку найбільших світових виробників яєць.

   "Протягом останніх чотирьох років ми вклали понад $2,2 млрд на сільськогосподарські активи в Україні. Ми працюємо над тим, щоб компанія "Авангард" повернула свої позиції другого за величиною виробника курячих яєць у світі. Ми втратили позиції не тільки через політичних події 2013-2014 років, але і через втрату внутрішнього ринку в східних областях України", – каже Олег Бахматюк.

   У його компанії внутрішні інвестиції підтримують весь виробничий цикл: від комбікормових заводів, інкубаторів, фабрик для підрощування молодняку і утримання курей-несучок, а також двох птахокомплексів повного циклу, до складів тривалого зберігання продукції, заводу з переробки яєць і біогазового заводу.

   Варто також відзначити, що практика останнього десятиліття, що пройшло після світової фінансової кризи, показала: іноземні інвестиції можуть легко піти разом із зміною фінансового клімату. Але якщо в країні створені нормальні умови для реалізації великих проектів вітчизняних компаній, то її внутрішній ринок буде розвиватися незалежно від світової кон'юнктури.

   powered by lun.ua
   Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
   Коментарі
   Більше новин
   Залиште відгук