Про це в ефірі 24 Каналу розповів журналіст та аналітик із США Армен Чібухчян. Він додав, такий "маневр" російського президента пов’язаний зі страхом.
Дивіться також Бізнес as usual: як російські олігархи "купують" дітям місця в командах Формули-1
Путін дозволяє багатіти олігархам
Путін дуже залежний від так званих російських еліт. А особливо від бізнесів, на які може спиратися у фінансовому плані. Ба більше – російський диктатор боїться цього оточення, а тому дозволяє в умовах війни і, власне, фінансової кризи в Росії, примножувати їм свої статки, вважає Чібухчян.
"Тому що він (Путін – 24 Канал) розуміє, його в будь-який момент можуть скинути. Він дозволяє їм примножувати свої статки, тому що боїться. А ці гроші зараз дуже треба російському бюджету. Була б його воля, він уже б обібрав їх до нитки", – відзначив аналітик.
Армен Чібухчян про трибунал для Путіна: дивитись відео
Такі дії російський диктатор дозволяє, аби надалі у його "еліт" не було шансу для маневрів і зав’язків із Заходом. А коли Росія умовно зачиниться від усього світу, Путін зможе робити з ними усе, що захоче, сказав спікер.
"Але вони (еліти – 24 Канал) не дурні. Вони розуміють, що потім змушені будуть віддати Путіну все до копійки. Будуть ті, хто захоче, аби Росія зачинилася і стала придатком Китаю. Але загалом, коли Росія почне дуже сильно програвати на полі бою, "колективний путін" почне розпадатися на своєрідні угрупування", – припустив в ефірі Армен Чібухчян.
Коло для маневрів звужується
Втім, попри грандіозні плани підкорення олігархів, Путін продовжує боятися. Бо коло для більш вигідних маневрів звужується. Єдине, що може на 180 градусів змінити ситуацію – політика Китаю. Він, за словами аналітика, може увійти в конфлікт на боці Росії. Ба більше – навіть його очолити.
"Але якщо Китай розв'яже проблеми дипломатичним шляхом, тоді в Путіна не буде маневру. Цікаво, що Захід зараз дуже міцно взявся за ті країни, які допомагають Росії обходити санкції. Зустріч Шольца та Байдена як раз була присвячена темі, як не допустити, аби Росія отримувала технологічні можливості", – повідомив Чібухчян.
А Росія таки їх отримувала, вважає американський аналітик. За його словами, у 2022 році ринки великих міст Росії були переповнені західними технологічними товарами. Але у 2023 році Захід планує закрити їх на 80 – 90%.
Особливо це важливо перед контрнаступом України. 2023 рік буде вирішальним для Путіна і дуже важливо зараз перекрити шляхи обходу, які є в Росії,
– резюмував журналіст.
Санкції для Росії: останнє
- Військовий оглядач Роман Бочкала розповів про ті країни, які все ж продовжують допомагати Росії. І хоч західні санкції, зокрема обмеження цін на нафту й газове ембарго, неабияк вдарили по доходах держави-агресорки, в такому режимі вона може існувати довго.
- Видання Bloomberg зазначило, що Росія отримує напівпровідники та інші технології для виготовлення зброї з Туреччини та Об'єднаних Арабських Еміратів. Також обходити санкції Москві допомагає і Казахстан.
- Тим часом так звані російські опозиційні бізнеси, які начебто не підтримують війну в Україні, просять в ЄС та Великої Британії зняти санкції для олігархів.