Ворог атакував з Криму

Ворог атакував Одещину зранку 14 червня. Про звуки вибухів місцеві повідомили о 7 ранку. В ОК "Південь" повідомили, що ракети були запущені з території Криму.

Увага Повітряний бій на Півдні й атака кадирівців по бурятах: основне за 111 день війни

2 ракети "Онікс", випущені з берегового ракетного комплексу, з території тимчасово окупованого Криму, були знищені над морем підрозділом протиповітряної оборони,
– йдеться у повідомленні.

У Міноборони повідомляли, що намагаючись відновити контроль над північно-західною частиною Чорного моря, російські загарбники розгорнули в Криму та у Херсонській області берегові ракетні комплекси "Бал" і "Бастіон".

Зауважимо, що російські окупанти систематично обстрілюють Одесу та область, а також поширюють різні фейки, щоб виправдати безконтрольні ракетні удари по регіону.

Водночас бійці Повітряних сил ЗСУ продовжують майстерно відбивати атаки ворога. Так, 13 червня, захисники уразили російський винищувач-бомбардувальник Су-34 у районі Ізюма, що на Харківщині.

Ситуація в морі залишається складною

Корабельне угруповання ворожого флоту в Чорному морі 11 червня збільшилось на 2 великі десантні кораблі. Загалом там наразі перебувають 4 такі судна.

На Україну націлені близько 40 крилатих ракет. Тож загроза ворожих обстрілів та висадки десанту висока.

До слова, саме з території Чорного моря росіяни запустили 4 ракети типу "Калібр", які атакували Чортків на Тернопільщині.

Міни в морі: небезпека атак не лише з неба

В одному із сіл Одеського району під час купання в морі перед очима дружини, сина та товариша загинув 50-річний чоловік. Він підірвався на невідомому предметі.

Згодом у поліції повідомили, що це була російська міна, яка зірвалася з якоря і її віднесло до берега.

Точна кількість російських вибухонебезпечних предметів у Чорному морі наразі невідома. Та експерти вважають, що російських мін у морі може бути до 600.

На початку червня Військово-морські сили ЗСУ відкинули флотилію ворога від берегів нашої країни. Зараз росіяни в акваторії Чорного моря не підходять ближче, ніж на 100 кілометрів.

З початку війни Росія повністю контролювала північно-західну частину моря. Однак наразі вона перетворилася на "сіру зону".

Крім того, в Чорному морі триває блокування судноплавства – Україна не може експортувати зерно до інших країн світу. Водночас президент Росії Путін вважає, що проблем із вивезенням зерна з України немає. Як альтернативний шлях експорту він цинічно запропонував Білорусь, з території якої росіяни бомбардують Україну.

Відео до теми – чоловік підірвався на міні на пляжі Одеси