Вночі проти 6 липня ворог вдарив по енергетиці Сумської області. Відомо, що у кількох районах відбулось знеструмлення.
Дивіться також ЗМІ знайшли українських власників санаторію "Корал" в Криму, що отримав мільйони від влади Росії
Над відновленням вже працюють
Росіяни застосували проти енергооб'єкта ударний безпілотний апарат типу "Шахед".
Аварійно-ремонтні служби працюють над відновленням електропостачання. Наслідки ворожої атаки уточнюються,
– повідомили в Сумській ОВА.
Зазначають, що запускається підкачування води, подача має відновитися протягом 2 – 3 годин. Також закликали не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та зберігати спокій.
За даними Сумиобленерго, станом на 8 ранку внаслідок удару знеструмлено понад 100 тисяч точок обліку споживачів. Це 348 населених пунктів у Охтирському районі та частині Сумського. Також тимчасово без електроенергії частина споживачів у Сумах.
Росія від початку року не припиняє атакувати українську енергетичну систему. Через це по всій Україні діють графіки відключень світла. Зокрема, протягом доби 6 липня вони будуть застосовуватись впродовж всієї доби.
Водночас у Києві, Київській, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській областях у вечірні години відключення можуть відбуватись у світло-сірій зоні. Зауважимо, що світло-сіра зона – це зона, за якої відключення світла можливі. Коли електрики немає точно – то це темно-сіра зона.
Внаслідок численних російських атак на наші енергетичні об'єкти ситуація залишається складною, наша держава втратила багато генерації. Тож відключення світла в Україні взимку можуть тривати навіть по 12 годин.
Однак, за словами генерального директора енергетичної компанії Yasno Сергія Коваленка, це "базовий прогноз". Адже ситуація може як покращитися, так і погіршитися.
Як пояснив Коваленко, реальні прогнози на зиму потрібно робити наприкінці серпня 2024 року. Для цього спочатку необхідно спрогнозувати дефіцит, а також знати, якими будуть ймовірне споживання та генерація.
Гендиректор Yasno також припустив, що генерація до осені збільшиться, якщо не враховувати обстріли, які можуть внести корективи. Втім, при цьому взимку споживання електроенергії найбільше.
Він також наголосив, що наразі частина енергоблоків атомних електростанцій у ремонті. Однак восени вони запрацюють, а, отже, генерація електроенергії буде більшою. Водночас тривають ремонтні роботи на ГЕС і ТЕС.