Таку думку висловив професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи Олексій Гарань у своїй статті для "НВ".

"Це (введення воєнного стану, – "24") – реальна перебудова дуже багатьох речей. За таких умов іноземні партнери, очевидно, будуть з великою недовірою дивитися в наш бік – вони просто боятимуться країни, яка перебуває у військовому стані. Не до кінця наразі зрозуміло, яким чином формуватимуться відносини між Україною та МВФ, і не зрозуміло, які реформи і яка політика буде проводитися", – зазначив він.

Читайте також: Турчинов розповів про дуже серйозну небезпеку з боку Росії

Гарань підкреслив, що ситуація в Україні на сьогодні дуже складна, адже на Донбасі не АТО, а справжня війна, у якій ЗСУ захищають державу проти Росії. Тож загострення на сході вимагає від країни прийняття нестандартних рішень.

Повноцінне запровадження військового стану в країні не буде, але те, що нам необхідно прийняти складне рішення щодо наших стосунків з РФ – очевидно. Особливо, зважаючи на ту роль, яку відіграє сьогодні Росія у світі,
– вважає професор.

На його думку, перед введенням воєнного стану Київ повинен чітко сказати – у зв’язку з чим його запроваджено. А це вимагає назвати Росію агресором у юридичному плані.

Нагадаємо, секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що АТО на Донбасі потрібно завершити, оскільки в рамках цього формату окуповані території звільнити неможливо. Політик пропонує перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з Росією.

Та на думку президента Петра Порошенка, припинення АТО проти бандформувань на Донбасі може залишити Україну беззахисною в умовах агресії.