Перед всеукраїнським переписом населення вже у грудні 2019 року проведуть пробний – в Оболонському районі столиці та Бородянському районі на Київщині.
Зверніть увагу! Окупанти проводять перепис населення на Донбасі
Уряд пообіцяв замінити стоси паперу на планшети, що має значно спростити процес і дозволить контролювати роботу ста тисяч переписувачів. Місце реєстрації неважливе, імена респондентів сховає програма.
Буде можливість самостійно пройти опитування в інтернеті або ж прийти на спеціальну дільницю. Переписний лист налічуватиме приблизно півсотню питань — вік, стать, освіта, працевлаштування, сімейний стан, житлові умови тощо.
Про що питатимуть під час реєстру громадян
Вимушеним переселенцям питань поставлять більше, а самі окуповані території перепис омине. Проте ймовірно, оцінити кількість населення там таки вдасться.
Перепис населення мав би проводитись щодесять років. Втім, у незалежній Україні його провели лише раз у 2001 році. Тоді нарахували майже 48,5 мільйонів. Надалі – чи то владі бракувало фінансів, чи то вона берегла собі ресурс для маніпуляцій на виборах.
Чому в Україні хочуть провести перепис населенняУ 2020 році має відбутися другий всеукраїнський перепис населення. Спочатку його проведення було заплановане на 2012 рік, але потім переносилося декілька разів. Останній і перший за часів незалежності перепис проводився ще у 2001 році.
Про проведення чергового перепису Володимир Зеленський та його команда говорили ще з перших днів президентства, а з самого початку датою проведення називався грудень 2019 року.
Перепис населення є дуже доречним, позаяк через початок війни на Сході України та затяжну економічну кризу в Україні суттєво пожвавилися міграційні процеси – як всередині держави, так і на зовні.
Гроші знайшлись лише зараз: майже 3,4 мільярда гривень вже заклали у законопроєкті бюджету-2020. Втім, новий уряд, захоплений ідеєю діджиталізації всього, планує ще до кінця 2019 року порахувати українців електронно.
Навіть така проста річ як реєстр українців або реєстр фізичних осіб, розкиданий по 6-7 базовим реєстрам. Ми зараз робимо велику роботу для того, щоб отримати єдиний реєстр,
– зазначив Дмитро Дубілет, міністр Кабінету Міністрів.
Проте, за словами директорки фонду "Демократичні ініціативи" Ірини Бекешкіної, електронний реєстр повноцінний перепис замінити не може.
За результатами перепису міністри плануватимуть урядові програми. Крім того, даними дозволять користуватися усім. Щоправда, опрацюють їх аж за рік після самого перепису.