Крім того, Єврокомісія може направити своїх фахівців до Києва, аби ті допомогли імплементувати зміни.Про це заявив очільник генерального директорату Єврокомісії з питань сусідства та розширення Герт Ян Купман, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі.
До теми "Якщо ви будете швидкі та віддані": джерела розповіли про терміни і умови вступу України до ЄС
ЄС не готовий пом'якшувати умови для вступу
Високопосадовець ЄС вважає, що країни-кандидати мають відповідати високим європейським стандартам. Саме тому в Брюсселі не погоджуються пом'якшити свої умови.
"Ми завжди говоримо, що розширення – це підхід, заснований на заслугах, і ми не хочемо йти на компроміс з деякими фундаментальними принципами Союзу", – сказав Купман.
Втім, він зізнався, що пишається значними успіхами України, якій доводиться робити зміни під час повномасштабної війни, а також досягненнями Молдови, яка теж відчула на собі близькість бойових дій.
За всю свою кар'єру в Комісії я не пригадую, щоб мені доводилося вести переговори в бомбосховищах, або щоб дзвінки з Брюсселя переривалися через бомбардування,
– розповів представник ЄК про свої візити до Києва.
"Рекомендуючи відкрити переговори, ми визначили етап у цьому процесі. Для нас дуже важливо, щоб ці країни повністю досягли 100%. Тому, ми підтвердимо реалізацію змін перед затвердженням Європейською радою мандату на переговори", – заявив Купман.
Зазначимо, що наступну оцінку Єврокомісія представить наприкінці березня 2024 року. Очікують, що Україна зможе завершити імплементацію всіх законів до того часу. Також, в Єврокомісії готові направити своїх експертів до Києва.
Фундаментальне питання: що нам робити з країною, яка перебуває у стані війни? Чи є в неї здатність вести війну і проводити реформи? Вони (Україна – 24 Канал) мають дивовижну здатність виконувати завдання, але нам потрібно буде й надалі зміцнювати їх,
– сказав Купман.
За його словами, це й підтримка реформи державного управління за допомогою навчання, а також відправлення людей з Європейського Союзу, щоб допомогти нашій державі впоратися з цим.
Єврокомісія рекомендувала почати перемовини з Україною
- Європейська комісія 8 листопада ухвалила історичне рішення. Вона рекомендувала почати переговори про вступ України та Молдови до ЄС.
- Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Україна виконала вже 90% реформ. За її словами, наша держава досягла прогресу у питаннях правосуддя, боротьби з корупцією та деолігархізацією.
- Водночас Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата у члени ЄС Грузії. Крім того, Комісія рекомендувала почати перемовини про вступ із Боснією і Герцоговиною.