Про це 24 Каналу розповів голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат Єгор Чернєв, зауваживши, що основний наш намір – вступ України в НАТО. Наша держава розглядає Альянс і його 5 статтю як єдину дієву гарантію безпеки. А безпекові угоди не можуть бути замінником НАТО.

До теми США та Німеччина блокують шлях України в НАТО, – ЗМІ

Чи може Україна отримати запрошення в НАТО

Як зазначив Чернєв, зараз Україна наполягає на запрошенні до НАТО. Зрозуміло, що воно не дорівнює членству. Але це важливий політичний крок та відповідь на нахабні вимоги Росії.

Запрошення – політичний крок, щоб прибрати з порядку денного питання, буде Україна в НАТО чи ні. Це потрібно, щоб Росія перестала шантажувати НАТО щодо майбутнього членства України. Надання запрошення знімає це питання. І ми розуміємо, що між запрошенням і членством може бути не один рік. Основною умовою є завершення війни,
– сказав Чернєв.

Натепер щодо запрошення в НАТО йдуть складні перемовини. Цікаво, що Україна перебувала на різних етапах цього процесу. У певний період адміністрація Байдена була готова піти на такий крок. І все мали організувати після перемоги Камали Гарріс.

Натомість у Сполучених Штатах переміг Дональд Трамп. Тепер із його командою ведуть перемовини. Не варто говорити, що він категорично відкидає ідею вступу України до НАТО.

З того, що я чув на своєму рівні з команди Трампа, то членство України в НАТО не є для нього червоною лінією. Йдуть складні переговори. Ми маємо переконати, що вступ України в НАТО – прагматичний крок, який дозволить досягти довготривалого миру в Європі,
– наголосив Чернєв.