Нам треба усвідомити, що в Європейському Союзі ми будемо не раніше 2030 року. Про це 24 Каналу розповів керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок, додавши, що таку заяву раніше озвучив голова Європейської ради, який був в Україні з офіційним візитом.

До теми Угорщина може заветувати переговори про вступ України в ЄС: хто здатен повпливати на Будапешт

Які виклики постануть перед Україною

Варто розуміти, що нам треба буде проводити реформи ще мінімум 7 років. Щобільше, за словами Клочка, ситуація з Угорщиною, Словаччиною, Румунією та ще низкою країн вказує на те, що вони нас там не чекають. Все через одну просту причину – поділ коштів.

Змінилися обставини й реалії в Європейському Союзі. Там розуміють, що через війну Росії в Україні вони вимушені поширювати Європейський Союз на Схід Європи,
– розповів Клочок.

Тому перед нами будуть виклики, а саме спротив від певних країн і з ними потрібно буде працювати, виходити на домовленості, зрозуміти за якою моделлю треба будувати економіку.

Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" про шлях України в ЄС: дивіться відео

Варто розуміти, що наші проблеми можуть стати нашими можливостями. Певні кроки можуть бути хибними, але їх треба робити. Кошти Європейського Союзу будуть перерозподіляти, є те, від чого Україна може відмовитись на першому етапі на користь інших країн, адже ми тільки стали членами ЄС.

Нашій владі треба витримати дипломатичну межу, бо інколи ми її переходимо й це нам шкодить. Треба вибрати чіткий баланс розуміння: де це можна, а де ні,
– зауважив Клочок.

Відтак треба сподіватися, що процес нашої інтеграції до ЄС матиме більше хороших новин, ніж поганих, хоча вони також будуть. Наприклад, історія з блокуванням українського кордону польськими перевізниками – це також одна із частин нашої Євроінтеграції.

Вступ України в ЄС: що відомо

  • Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна виконала 90% реформ для того, щоб почати переговори щодо вступу в ЄС. Вона додала, що українці продовжують реформувати свою країну та готуються до вступу, навіть попри те, що ведуть війну.
  • Володимир Зеленський, коментуючи цю подію, зауважив, що наш народ заслуговує бути у Європейському Союзі разом з іншими вільними країнами. Він назвав членство в ЄС пріоритетом для України й наголосив на тому, що ми виконуємо зобов'язання, які на себе взяли.
  • Україні пропонують скористатися новою процедурою для вступу в ЄС. Так наша держава зможе уникнути можливих затримок при ухваленні рішення. Процес переговорів щодо вступу в Євросоюз має відбутися на початку 2024 року.