Таку думку 24 Каналу висловив експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма" Олександр Краєв, зауваживши, що на думку західних вчених могла вплинути поведінка Росії після 2010-их років. Тоді почали відбуватися ядерні навчання як відповідь на потенційну агресію з боку НАТО.
Читайте також США готові до переговорів із Росією, Китаєм та КНДР для зменшення ядерної загрози, – Байден
Чого досягла Росія своїм шантажем
Колись країна-агресорка вже проводила тактичні навчання з ядерною зброєю саме в наступальній війні, для прориву лінії оборони натівських сил, а потім наступу бронетехнікою з підтримкою авіації. Тому західні вчені роблять цілком логічні припущення.
Вони десятиріччями спостерігали за тим, як росіяни відточують вміння саме у наступі. Так окупанти вбачають максимальну ефективність застосування зброї масового знищення. Але не варто думати, що Росія використає зброю в цей момент.
Їм значно вигідніше просто погрожувати нею. Завдяки ядерному шантажу вони домоглися того, що Україну досі не запросили в НАТО, проти них не введені жорсткі санкції, певні типи озброєння чи атаки нашої держави не схвалюють на Заході,
– розповів Олександр Краєв.
Тому найкраще використання ядерної бомби – це не пряме використання, а загроза це зробити.
Яка позиція Китаю
З огляду на те, що ми чуємо від Китаю, бачимо як ця країна реагує на ядерний шантаж Росії, стає очевидно, що Пекін взагалі не зацікавлений в тому, щоб на питання ядерної зброї звертали особливу увагу.
Китай зараз переозброює власний ядерний потенціал і перебуває на завершальних етапах модернізації своєї армії. Тому для нього критично необхідно, щоб Росія не підіймала шум над цією темою і не провокувала США проводити з Пекіном додаткові переговори. Так Китай може стати фактором стримування країни-агресорки.