Про це в ефірі 24 Каналу заявив політолог Олег Саакян. Він додав, що Росія також може "продати" свої зв’язки з африканськими країнами.

Дивіться також Візит прем'єра Японії в Україну: Токіо підставить Києву плече

Китаю потрібні російські ресурси

За його словами, основне, що Росія здатна запропонувати Китаю – це допуск до своєї промисловості та дозвіл на купівлю об’єктів промислового виробництва. Крім цього, Кремль здатен допомогти Китаю в "африканських авантюрах".

"Китай має більше країн в Африці, з якими у нього налагоджена тісна співпраця. Але Росія, завдяки валізам з грошима та ПВК "Вагнера", має близько 10 країн Африки, які сильно залежать від неї", – заявив Саакян.

Політолог Олег Саакян про значення візиту прем’єр-міністра Японії Фуміо Кишіди до України: дивитись відео

Також він вважає, що Росія може виступити "тараном для брудної роботи", як це робила Білорусь, провокуючи міграційну кризу в Європі у 2021 році для інтересів самої Росії.

"Ну і звісно це корисні копалини та надра. На півночі Китаю є проблеми з доступом до води, тому Китай може використати воду з Байкалу та інших джерел на території Росії. Також нафта й газ, які потрібні для економіки Китаю", – додав політолог.

Японія нарощує свій вплив

Він додав, що неанонсований візит до України японського прем’єр-міністра Фуміо Кишіди, на фоні візиту Сі Цзіньпіна до Москви, відіграє велику роль у протистоянні цих держав в Азії. Китай може використовувати Росію у протистоянні з Японією.

"За рік – два ми побачимо третій, після США і Китаю, оборонний бюджет (Японії – 24 Канал) у світі. Додайте сюди військовий потенціал, який і зараз є доволі непоганим і, який Японія буде неодмінно нарощувати", – розповів Саакян.

Співпраця Китаю та Росії: головне

  • Китай отримує від Росії дуже дешевий газ – завдяки роботі нафтопроводу "Сила Сибіру – 1". Також на максимальну потужність працює нафтопровід східний Сибір – Тихий океан та порт Казьміно. Крім цього, Китай отримує 10 мільйонів тонн нафти щороку через Казахстан.
  • Військовий експерт Олег Жданов вважає, що заради підтримки Путін віддасть Китаю все, що завгодно, навіть Росію до Уралу.
  • Пекін підтримує Москву, оскільки бачить у ній "буфер" у протистоянні зі США.