Мер Києва розповів у інтерв'ю Суспільному, що Київ був близький до евакуації. Адже тоді в місті зникли світло та тепло, пише 24 Канал.

Дивіться також Кілька областей України залишилися без світла: яка ситуація в енергосистемі 13 липня

Як Київ уникнув евакуації населення

Віталій Кличко за запитання, наскільки були близькі до евакуації населення з Києва, відповів: "Дуже близькі".

Я можу сказати, що ситуація була дуже близька до критичної. В місті Києві був блекаут. Він прийшовся на нічну частину часу, і нам погода дуже допомогла, тому що був плюс. Якби мінусова температура була, ми повинні були б зливати воду з системи опалення, відновити це можливо було б тільки наступної весни, коли тепло б стало,
– розповів міський голова.

За його словами, тоді система працювала на межі своєї спроможності.

Віталій Кличко також пояснив, що сценарій з блекаутом може повторитися і "можемо опинитись на межі потреби в якійсь частковій евакуації".

"І ми повинні, ми повинні бути готові до різних сценаріїв і знати, що ми робимо в тому чи іншому сценарії. Але ми робимо все для того, щоб такі сценарії не були реалізовані", – підсумував мер.

Дивіться також Ця зима буде складнішою, ніж минула, – енергетики

Взимку світло можуть вимикати навіть за відсутності обстрілів

Виконавчий директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попередив у липні, що проблеми з генерацією взимку можуть бути навіть, якщо Росія не атакуватиме енергосистему України.

Адже споживання світла навіть улітку зростає, а на піку взимку – буде ще більшим. Наразі наша держава веде розрахунки та моделює різні сценарії. Проте, який з них реалізується – прогнозувати важко.

Попередньо, Олександр Харченко пояснив, що будуть досить відчутні проблеми з генерацією, якщо у системі не буде Запорізької АЕС.

Розмір цього дефіциту, як мені особисто вбачається, перекрити імпортом ми не зможемо. Просто стільки імпорту ми не затягнемо. Тому взимку цілком можуть бути обмеження,
– наголосив Харченко.

За його словами, чим буде холодніше буде взимку, тим більшим буде дефіцит. Коли імпорту бракуватиме, тоді систему доведеться балансувати відключеннями.