У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що позитивний результат можна отримати вже на етапі перегляду у досудовому порядку, інформує 24 Канал. Тому там рекомендують почати саме з цього варіанту.
До теми Електронна черга на ВЛК вже доступна у всіх військових поліклініках
Для цього треба:
- Написати скаргу/заяву, що військовий не погоджується з висновками військово-лікарської комісії з проханням, аби вказане рішення переглянула вища ВЛК.
- Долучити до скарги/заяви усі відповідні медичні документи та копію попереднього рішення військово-лікарської комісії. А ще – копію військового квитка (посвідчення офіцера).
Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК,
– наголосили в Міністерстві охорони здоров'я.
За результатом розгляду військово-лікарська комісія переглядає оскаржувану постанову або може направити військового на повторний (контрольний) медогляд.
Згодом позивачу нададуть новий висновок про його стан здоров'я. Його й братимуть до уваги. Якщо випадки спірні та складні, то право на остаточне рішення залишається за ЦВЛК – Центральною військово-лікарською комісією.
Якщо врешті-решт оскарження в досудовому варіанті не дало позитивний результат – військовослужбовець може звернутися до суду.
"Суд не може скасувати рішення ВЛК за медичними показниками, адже це не входить в його компетенцію. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК", – зазначили в МОЗ.
Окрім того, суд може зобов'язати провести повторний медогляд та дообстеження військового, якщо відповідна військово-лікарська комісія відмовилася це робити.
Мобілізація в Україні: важливо
- Парламент ухвалив зміни до законодавства. Згідно з ними в запас переводитимуть з 25 років, а не з 27. Так громадян без військового досвіду зможуть призивати в армію на два роки раніше. Відповідний документ уже затвердив спікер Верховної Ради. Тепер його має розглянути президент України.
- Міністр оборони ухвалив концепцію кадрової політики відомства. Вона передбачає перехід ЗСУ на службу за контрактом та рекрутинг.
- В Україні хочуть запустити смарт-мобілізацію. Так люди зможуть самостійно обирати спеціальність або професію у війську. Потім мобілізований пройде базове військове навчання, а згодом фахове.