Що на це вказує, в щоденному зведенні для 24 Каналу пояснив військовий експерт та полковник ЗСУ в запасі Петро Черник. А також припустив, коли буде ухвалений пакет допомоги від США з такою необхідною для України зброєю.
Дивіться також "Її життя буде нетривалим": чому окупанти квапляться із залізницею з Ростова до Криму
Як буде знищено Кримський міст
The Guardian написали з посиланням на високопосадовця ГУР, що Кримський міст буде знищений в першій половині 2024 року.
Те, що росіяни будують альтернативну логістичну гілку по суходолу, вказує на їхнє розуміння, що мосту приходить кінець,
– підкреслив Черник.
Він пояснив, аби зруйнувати незаконну споруду завдовжки 18 кілометрів так, щоб вона вже не підлягала ремонту, необхідний великий змішаний ракетний залп крилатих ракет плюс для відволікання російської ППО – великий рій безпілотників.
Оскільки союзники України досі не ухвалили рішення щодо передачі далекобійної зброї, Україна може використати і свою альтернативу – оперативно-тактичний ракетний комплекс "Грім-2" (або "Сапсан"). Він був розроблений ще до початку великої війни, і один комплекс вже навіть проданий у Саудівську Аравію. До того ж не можна заперечувати, що за цей час його могли модернізувати або проводити інші розробки.
Крім того, Україна має на озброєнні береговий ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун" з ракетою Р-360, яка може сягати до 300 кілометрів. Зауважимо, що відстань до Кримського мосту з, наприклад, Гуляйполя – це 240 кілометрів.
Однак залп має бути змішаний, однієї балістики замало,
– наголосив полковник ЗСУ.
Зброя від США
Зараз на фронті терміново необхідна зброя із поки що заблокованого американського пакету допомоги. Черник переконаний, що невдовзі його розблокують, імовірно, це тижні.
Першою чергою потрібно, щоб американці відважилися надати касетні боєприпаси до Himars,
– підкреслив військовий експерт.
До того ж F-16 на борт також можуть брати ефективні касетні бомби з більш ніж 242 ударними елементами.
Черник пов'язує затримку цього пакету з ваганнями суспільства. Адже Сполучені Штати Америки – дуже демократизована країна, в якій думка суспільства важить багато, і до якої прислухаються високопосадовці. Оскільки в інформаційному просторі є різні думки щодо постачання важкої зброї та техніки в Україні, американці досі сумніваються.
Інші теми, які аналізував Черник
- Статті західної преси, які пишуть про загрозу прориву українського фронту чи майбутні російські успіхи – можуть бути частиною російської пропаганди. Адже з часу повномасштабного вторгнення в Україну західна преса значно "полівіла та пожовтіла". Росіяни вкладають в подібні медіа неймовірно великі кошти.
- Основна лінія оборони в України значно укріплена і прорвати її надзвичайно важко. Також Україну лякають російськими авіабомбами. За березень поставлений абсолютний рекорд – застосовано 3 тисячі бомб, тоді як всього з нового року – близько 7 тисяч. Вони працюють дошкульно, але не несуть критичної загрози для прориву лінії фронту.
- Черник вважає ефективним пониження призовного віку з 27 до 25 років. Так в США, чия армія вважається найкращою у світі, середній вік солдата складає 26 років. До того ж за час війни в Україні є приклади дуже ефективної роботи солдатів-строковиків, що виконували бойові завдання на найвищому рівні, навіть з рекордними показниками.