Про це 24 каналу розповів секретар РНБО Олексій Данілов. Він зазначив, що питання водопостачання на окупований півострів є важливим для окупантів.

Варте уваги Підрив Каховської ГЕС нашкодить лише росіянам: пояснення Хланя

Підрив Каховської ГЕС буде величезною катастрофою

Росіяни виносять це питання на порядок денний, як обов'язкову річ. Крім того, такий пункт є в тих перемовинах, які країна-агресорка хотіла проводити.

Якщо вони вдадуться до таких речей, то ніякого водопостачання найближчі роки туди бути не може,
– наголосив Данілов.

"Інша справа, що вони можуть знищити агрегати, які там є та виробляють електроенергію для нашої країни. Це вони можуть зробити й у нас є інформація щодо цих речей", – повідомив секретар РНБО.

За його словами, згідно з українськими розрахунками, якщо окупанти підуть на підрив Каховської ГЕС, то є небезпека для деяких населених пунктів. Так, це буде не просто знищенням об'єктів інфраструктури, а катастрофою неймовірних масштабів з величезною кількістю людських жертв.

Данілов розповів, що буде, якщо окупанти наважаться підірвати Каховську ГЕС: дивіться відео

Ситуація на Херсонщині: останні новини

  • Російський президент Владімір Путін запровадив воєнний стан у так званих "ДНР" та "ЛНР", а також частково окупованих Запорізькій та Херсонській областях.
  • На Херсонщині окупанти вже оголосили так звану "евакуацію" населення на лівий берег Дніпра. Ймовірно, окупанти хочуть використати людей як живий щит. Росіяни розіслали всім школам повідомлення про те, що передусім потрібно "евакуювати" дітей, аби потім за ними поїхали батьки.
  • Водночас українські захисники продовжують успішний наступ на Півдні України. Російські військові вже з усіх сил готуються "обороняти" захоплений Херсон. Так, вони будують фортифікаційні споруди біля самого міста та готуються до вуличних боїв.
  • Ба більше, загарбники навіть планували створити "добровольчий" батальйон. Навіть назвали його ім'ям Маргелова й привезли російського військового для керування ним. Втім, депутат Херсонської облради Сергій Хлань зазначив, що цей батальйон фізично ніхто не бачив.