Позиція України щодо неможливості переговорів з країною-агресоркою делегітимізує путінський режим у Росії. Про це 24 каналу розповів радник керівника Офісу Президента Олексій Арестович.

Зверніть увагу Найоптимальніший варіант: якою може бути участь Зеленського в саміті G20

Поки Путін "не закінчиться"

Радник керівника ОП зазначив, що на сьогодні Україні з Росією немає про що домовлятися.

"Ми маємо уперту позицію Президента Зеленського і яка закріплена рішенням РНБО: Україна не йде на переговори з Путіним за жодних обставин. Це не залишає йому жодних шансів, бо ця позиція є основою резолюцій Генасамблеї та ПАРЄ", – пояснив Арестович.

За його словами, наразі вже всі розуміють, що нікому не вдасться реанімувати путінський режим, позаяк він "приречений".

Україна триматиме свою позицію, поки Путін як політична фігура не закінчиться. Жодних переговорів. Це найкраща стратегія, яка руйнує путінський режим зараз дуже сильно, делегітимізує його і показує всім, що надії на інше немає. Це переговорами не вирішити,
– додав радник.

Чи зустрінуться Путін та Байден на саміті G20: дивіться відео

Чому Росія випрошує переговори

Арестович зауважив, що попри те, що Росія є державою-агресоркою, вона "відчайдушно випрошує переговори".

Я такого не пригадаю за всю дипломатичну та військову історію. Вони буквально вимолюють мир, оскільки бояться внутрішньої некерованої кризи та колапсу. Їх дуже сильно підтискає і меле ця "машина". Ідіотська мобілізація прискорила всі ці процеси у Росії й призвела до "вимивання" людей з економіки, а також розпочавши делегітимізацію путінського режиму,
– переконаний він.

На його думку, основа "легітимації" Росії була в тому, що армія і суспільство були розділеними, проте мобілізація все змінила.

"Росіяни не згодні були брати участь у війні. Криза в Росії різко прискорилася. Кремль, коли просить про переговори – хоче захиститися від внутрішньої кризи в першу чергу. І саме це Україна не дасть зробити", – резюмував Арестович.

Читайте також Росія готується до зовсім іншого: чи можуть Зеленський і Путін зустрітися на G20

Вас також може зацікавити – як Путін загнав Росію у політичну пастку: дивіться відео

Російсько-українські переговори: що відомо

  • Після анексії Росією 4 українських областей Володимир Зеленський заявив, що переговори між Україною та Росією можливі лише у разі, якщо в Росії зміниться президент.
  • Згодом Україна офіційно відмовилася від переговорів з Росією, поки її президентом є Путін. Відповідне рішення РНБО затвердив Президент Зеленський.
  • Радник глави Офісу Президента Олексій Арестович зазначив, що Путін рветься на G20 до Зеленського. Однак, за словами Арестовича, він не уявляє Володимира Зеленського, який йде проти своїх слів щодо того, щоб не проводити перемовини з Путіним.
  • Саміт країн "Великої двадцятки" відбудеться 15 – 16 листопада на індонезійському острові Балі.
  • Індонезія готується до прийняття президентів України та Росії Володимира Зеленського і Владіміра Путіна у цьогорічному саміті "Групи двадцяти" в Індонезії, але сторони поки не підтвердили своєї участі.
  • В Офісі Президента не виключили, що Володимир Зеленський може відвідати саміт G20, якщо там буде Владімір Путін. У кремлі одразу заявили, що зустрічі не буде.