Як же підтвердити право на відстрочку від мобілізації, інформує 24 Канал.

Читайте також На який термін надається відстрочка заброньованим військовозобов'язаним українцям

Порядок дій, як отримати відстрочку

У Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" чітко визначено, хто має право на відстрочку від мобілізації. Воно реалізується шляхом подання заяви разом із низкою документів. Їх потрібно підготувати перед візитом до ТЦК та СП.

У заяві необхідно вказати паспортні дані, прохання надати відстрочку відповідно до статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а ще дату і підпис.

До заяви варто додати усі необхідні документи, що підтверджують право на відстрочку. Після цього її реєструють у журналі вхідної кореспонденції ТЦК. Комісія розглядає заяву та ухвалює рішення щодо надання відстрочки.

Військовозобов'язаному надають виписку з книги протоколів. В ній зазначають прізвище, ім'я та по батькові; дату народження; підстави відстрочки; номер і дату протоколу відстрочення; прізвища, ім'я, по батькові та підписи членів комісії ТЦК.

Людина отримує довідку про надання відстрочки зі штампом у військовому квитку або тимчасовому посвідченні. Цей документ і пред'являється на вимогу про наявність відстрочки.

Дивіться також Мобілізація в Україні: хто і де саме має право вручати повістки

Хто має право на відстрочку

Зауважимо, що детальний перелік визначений у статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Зокрема, серед категорій громадян, які мають право на відстрочку:

  • заброньовані працівники;
  • особи з інвалідністю, яка визначає їх тимчасово непридатними на термін до 6 місяців;
  • жінки та чоловіки, котрі утримують від трьох дітей віком до 18 років;
  • жінки та чоловіки, котрі займаються постійним доглядом хворого чоловіка (дружини), дитини чи батьків (своїх або партнера);
  • студенти тощо.