Перед початком проходження комісії військовослужбовець має подати командиру рапорт, після чого буде ухвалено рішення про направлення на ВЛК. Командир також може самостійно ухвалити відповідне рішення і відправити військовослужбовця на ВЛК.

Дивіться також Одноразова допомога від держави: як пораненому військовому її отримати

Деталі проходження ВЛК

У Міноборони зазначають, що пройти ВЛК в поліклініках військових госпіталів можна у Вінниці, Дніпрі, Києві, Львові, Одесі та Харкові. Працюють вони з понеділка по суботу з 8:00 до 17:00.

Пакет документів для проходження ВЛК:

  • посвідчення особи (військовий квиток або посвідчення офіцера);
  • посвідчення УБД (за наявності);
  • направлення на медичний огляд ВЛК;
  • медична книжка;
  • довідка із зазначеними обставинами отриманої травми або каліцтва;
  • витяги з особових справ та інші довідкові матеріали для військовослужбовців – учасників бойових дій, завірені відповідними посадовими особами та печаткою в/ч.

Інструкція проходження ВЛК / Фото Міністерство оборони України

Що робити у разі відмови в направленні на огляд комісії

У випадку, якщо військовослужбовець отримав відмову в направленні на огляд комісії, він може звернутися за допомогою до свого старшого начальника або особисто зателефонувати до Командування Медичних Сил ЗСУ за номером 044 522 83 58.

Звернення також можна залишити й до Міністерства оборони України за коротким номером 15-12 з поясненням проблеми.

У Міноборони підкреслюють, що у випадку, якщо попередні методи не спрацювали, то тоді потрібно подати заяву до суду з вимогою зобов’язати командира військової частини надати направлення на ВЛК.

Мобілізація в Україні: останні новини

  • Заступник голови Нацполіції, керівник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе в інтерв’ю розповів, що можна призивати осіб, які були засуджені за ухилення від призову. Втім, це можливе лише за наявності відповідного рішення суду.
  • Кабмін розширив повноваження співробітників ТЦК й відтепер вони будуть працювати цілодобово. Українці сприйняли цю новину, як те, що повістки тепер вручатимуть вночі. Втім, адвокат Ростислав Кравець повідомив, що наразі змін у роботі ТЦК немає. За його словами, уряд розширив повноваження для того, щоб була можливість залучати цивільних до цілодобової роботи.
  • Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підкреслив, що новий законопроєкт щодо мобілізації спрямований на забезпечення справедливості як в тилу, так і на передовій. Спікер парламенту наголосив, що наші воїни, мають право знати, коли у них з'явиться можливість ротації чи демобілізації.