Незначні події тягнуть за собою великі наслідки: як війна в Україні впливає на світопорядок

17 лютого 2023, 21:45
Читать новость на русском

Сьогодні ситуація у світі є дуже нестабільною. Війна, яку Росія цинічно розв'язала проти України порушила всі принципи співіснування різних країн та систем світогляду.

Мовиться як про формалізовані у різних документах, так і звичаєві принципи співіснування різних держав. Про це 24 Каналу розповів народний депутат та член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Федір Веніславський.

Зверніть увагу Європейців опитали щодо завершення війни: чи вірять вони в перемогу українців

Незначні події тягнуть за собою непередбачувані наслідки

"Зараз дуже нестабільна ситуація у світі, тому будь-які навіть незначні події, як могло б здаватися, тягнуть за собою непередбачувані наслідки", – підкреслив Веніславський.

Він наголосив, що ми маємо усвідомити значення викликів, які сьогодні постають перед нами. А далі працювати над світопорядком, де люди в різних країнах не боялися б за своє майбутнє.

Стабільність в Європі впливає на глобальну

Європа з точки зору загальної геополітики є одним зі стовпів стабільності у світі. Вона виступає об'єднанням сучасних цивілізованих країн з цінностями, закріпленими на рівні конституцій та міжнародних документів.

Нестабільність у Європі автоматично тягне за собою нестабільність в інших регіонах, зокрема в Азійському та Африканському,
– зауважив народний депутат.

Так, після Другої світової війни, коли руйнувалася колоніальна система, різні країни європи мали певні сфери впливу і в Азії, і в Африці, і подекуди в Латинській Америці. Традиційно це зберігається і сьогодні.

"Тут все дуже тісно взаємопов'язано, тому стабільність має бути насамперед на Європейському континенті й вона впливатиме на глобальну стабільність", – підсумував Веніславський.

Зауважте Новий "Катарґейтський скандал": чи вплине корупція в ЄС на євроінтеграцію України

Україна та Європа: останні новини

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 21 лютого зустрінеться з міністром закордонних справ нашої держави Дмитром Кулебою. Окрім того, на цих перемовинах буде представник Європейського Союзу зі закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель.
  • Засідання відбудеться у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі, що у Бельгії. Це буде перша зустріч між Україною, Європейським Союзом і НАТО у такому тристоронньому форматі.
  • Деякі світові лідери вважають, що нашій країні знадобиться 10 років, аби стати повноцінним членом Євросоюзу. Однак Володимир Зеленський так не думає. Під час виступу на саміті, організованому банком JP Morgan, український лідер сказав, що Україна стане членом ЄС вже за 2 роки.