Здавалось, їй усе під силу — 2 пачки сигарет і 20 чашок кави і вона була готова захищати свою країну. Якось вона зізналась, що такий характер загартовувався у Києві, де й минало її дитинство.

У домі на Бесарабці не вистачало ні харчів, ні теплого одягу, а згодом розпочалася хвиля єврейських погромів. Голді назавжди запам'ятався момент, коли тато забивав двері дошками, щоб уночі ніхто не увірвався.

У 8 років вона переїжджає у США. Ще підлітком приєднується до руху, що закликав повертатись на батьківщину у Палестину. Меїр зрозуміла, що після проголошення Ізраїлем незалежності – свободу доведеться відстоювати зі зброєю у руках, але її якраз не було. Голда повертається у США і за декілька тижнів збирає там 50 мільйонів для озброєння.

14 травня її підпис стояв під декларацією про Незалежність Ізраїлю, а вже наступного дня їхню країну атакували. Голда ще раз їде у США і привозить ще 150 мільйонів доларів. Ці гроші вирішили долю країни, а її досягнення пізніше назвуть справжнім дивом.

Вона була сувора й розсудлива. Коли її призначили послом у СРСР, вона не бажала витрачати бюджетні кошти на ресторани та їдальні, тому всім співробітникам придбала електроплити і веліла закуповувати продукти на базарі. А кожної суботи готувала сніданки працівникам.

Читайте також: Етнічний українець, який був радником Маргарет Тетчер та якого обрали до Британського парламенту

Пік її кар'єри припав на 1969, коли стала першою жінкою на посаді прем'єр–міністра. Це непрості часи, які й закріпили за нею прізвисько залізної Леді.

Вона прямо віддавала наказ секретній службі "Моссад" знищити усіх терористів, причетних до розстрілу Ізраїльських спортсменів на Олімпіаді. І так же рішуче вела війну проти Єгипту та Сирії, коли вони несподівано напали у 1973-му році. До речі, вже на 16 день ізраїльтяни святкували перемогу.

Перш ніж подати у відставку, колишня киянка втілила ще одне диво — вперше за чверть століття зібрала за столом переговорів єгиптян, сирійців і керівництво Ізраїльської держави та підписала договір про припинення війни.