Проблеми з багажем можуть виникнути й у звичайного туриста, що летить з дорожнім рюкзаком або валізою, вже не кажучи про тих, хто летить надовго або навіть назавжди до іншої країни. Що робити, коли окрім особистих речей доводиться тягнути з собою улюблену гітару, котика або домашній комп’ютер?

Аби убезпечити себе від неприємних форс-мажорів, варто заздалегідь з’ясувати усі пов’язані з багажем нюанси.

Перш за все, радимо ознайомитися із нормами перевезення багажу вашого перевізника: скільки валіз можна провезти безкоштовно, якими є гранична вага та параметри кожної одиниці багажу, тощо.

Якщо необхідних під час подорожі речей трохи більше, аніж місця у валізці, можна перевезти їх у ручній поклажі (обов’язково ознайомтеся з вимогами обраної авіакомпанії щодо ваги та габаритів) або придбати додаткове місце багажу. Наприклад, пасажири, які попереджають МАУ про такий багаж та сплачують за його перевезення мінімум за 24 години до вильоту, заощаджують 50% заявленої вартості даної послуги.

Універсальні поради для перевезення зареєстрованого багажу:

  • зважте свій багаж перед відправленням до аеропорту, щоб не довелося безпосередньо перед вильотом витягати з валізи зайві речі;
  • залиште трохи місця для сувенірів і подарунків, які ви можете придбати під час подорожі;
  • ніколи не кладіть гроші, коштовності, цінні та крихкі речі у валізу, яку здаєте в багаж;
  • обов'язково зберігайте всі багажні бирки, отримані під час реєстрації, до моменту отримання багажу в аеропорту прибуття та перевірки, чи він непошкоджений.

Увага! Перевізник має право відмовити у перевезенні зареєстрованого багажу у випадках, коли багаж не належить пасажирові або містить предмети, заборонені до транспортування літаком. До речі, нещодавно Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) ухвалила рішення про повну заборону перевезення літаком літій-іонних батарей та пристроїв з ними.

Зі стандартним набором речей, які легко пакуються в дорожній рюкзак чи валізу, все більш-менш зрозуміло. А що робити зі спортивним спорядженням, музичними інструментами, ліками, тваринами, рослинами, тощо? Розповідаємо.

Спортивне спорядження

Перевозити в багажному відсіку літака можна практично все: лижі, ключки, ласти, гідрокостюми, спорядження для підводного плавання, вудки, дошки для серфінгу, скейтборди тощо. Зазвичай кожен спортивний комплект необхідно оформлювати за окрему плату. Але бувають і виключення. Приміром, напередодні зимового сезону деякі авіакомпанії, в тому числі МАУ, влаштовують акції і дарують своїм клієнтам безкоштовне перевезення одного сету лижного або сноуборд обладнання. Норми та вартість перевезення спортивного спорядження завжди вказані на офіційному сайті вашої авіакомпанії.

Негабаритний багаж

Великі та об’ємні речі можна переправити в якості вантажу. Вартість такого задоволення залежить від дальності польоту, а також розмірів предметів. Запам’ятайте: бронювати перевезення вантажу необхідно заздалегідь. В МАУ, наприклад, існує опція E-Booking, яка дозволяє вантажовідправникам перевіряти вільну ємність на кожному рейсі, бронювати перевезення, а також відстежувати вантаж протягом усієї подорожі.

Музичні інструменти

Музичні інструменти можете здавати в багаж, тільки якщо впевнені в їх міцності та витривалості. Тендітні й дорогі інструменти краще брати з собою в салон. Для контрабасу та інших великих інструментів доведеться придбати окремий квиток, як для людини.

Медикаменти

Стандартний медичний сет туриста: аспірин, пігулки від головного болю, болю в горлі, розладів шлунку тощо, зазвичай перевозяться у багажу. Всі ліки, які необхідні вам під час польоту, допускаються до перевезення у ручній поклажі за наявності відповідних лікарських рецептів.

Зауважте, що в кожній країні існує вичерпний перелік препаратів, ввозити які заборонено. Наприклад, до Литви та США не варто брати з собою корвалол.

Рослини

Якщо ви купуєте екзотичну рослину і хочете привезти її додому, попросіть очистити коріння від ґрунту, пересадити деревце чи квіточку у субстрат та виписати вам фітосанітарний сертифікат для пред’явлення на кордоні.

В деяких країнах існує заборона на ввезення тих чи інших представників флори, тому краще одразу перевірте, чи немає в цьому переліку екзотичної рослини, яку ви збираєтеся придбати.

Зброя

Перевозити зброю можуть як юридичні, так і фізичні особи. При собі пасажир повинен мати дозвіл на право зберігання та носіння кожної одиниці зброї. Так, на рейсах МАУ холодну та стрілецьку зброю, а також боєприпаси до неї дозволено перевозити виключно у вантажному відсіку літака. Зверніть увагу, за кожну одиницю зброї необхідно сплатити спеціальний сервісний збір.

Тварини

Про подорож разом з домашнім улюбленцем варто також попіклуватись заздалегідь. Для перевезення тваринки вам необхідно мати при собі медичну довідку та свідоцтво про вакцинацію, дозвіл на вивіз, транзит та ввіз до країни призначення.

Окрім того, проінформувати авіакомпанію про те, що ви бажаєте летіти разом із пухнастим товаришем, треба заздалегідь, адже на перевірку всіх дозвільних документів, визначення тарифу та способу його транспортування потрібен час.

Тут все залежить від ваги. Міні-вихованці, як разом з контейнером важать менш ніж 8 кг, можуть летіти із вами в салоні літака. В якості зареєстрованого багажу подорожують бокси з тваринами вагою від 8 до 32 кг. Якщо ж ваш улюбленець та його "дім" важать понад 32 кг, єдина опція для них – переліт у якості вантажу. Ці правила діють у найбільшого українського перевізника – авіакомпанії МАУ. Якщо ви летите іншою компанією, перевірте, які її умови перевезення тварин. До речі, цю послугу пропонують далеко не всі.

Виняток: службові песики, собаки-поводирі, які забезпечують емоційну і функціональну підтримку пасажирам з особливими потребами, незалежно від ваги та розміру, подорожують в салоні безкоштовно. Звісно за наявності відповідних "професійних" документів.

Насправді, в перевезенні нестандартного багажу немає нічого надскладного. Головне – вирішити всі пов’язані з цим питання заздалегідь.

Гарних та легких вам подорожей!