Про це розповіла Ірина Шиба у своєму відеоблозі "Честь і НЕчесть тижня".
Читайте також: Як суддя дозволив Мінобороні та "Укрбуду" добудувати заборонених 26 поверхів у центрі Києва
У вересні Андрій Біцюк розглядав таке клопотання щодо ексголови Вищого господарського суду України – Віктора Татькова. Слідство підозрює Татькова в пособництві й винесенні неправосудних рішень, втручанні в автоматизовано систему розподілу справ та діяльність інших суддів, одержані хабаря та відмиванні коштів.
Журналісти "Схем" знайшли близько сотні об’єктів нерухомості в Україні та близько десятка в Іспанії, оформлених на родичів та незаможних друзів Татькова. З грудня 2016 року Віктор Татьков у розшуку. За даними правоохоронців, він перебуває на території Австрії й ухиляється від слідства.
Віктор Татьков
Та його екстрадиція була неможливою, бо Апеляційний суд Києва двічі необґрунтовано скасував ухвали районного суду про тримання Татькова під вартою. В вересні Генеральна прокуратура подала клопотання про обрання запобіжного заходу до Татькова у виді тримання під вартою до Антикорупційного суду.
Слідчий суддя Андрій Біцюк звернув увагу, що Татьков умисне ухилявся від слідства та суду в Україні та дозволив його тримання під вартою. Завдяки цьому рішенню Татькова нарешті зможуть піддати екстрадиції в Україну. Також суддя обрав запобіжний захід Євгенії Катасоновій, яка працювала головним спеціалістом канцелярії Управління документального забезпечення Вищого господарського суду України і обвинувачується в пособництві Татькову.
Андрій Біцюк
Премію ЧЕСТЬ тижня отримує слідчий суддя Вищого Антикорупційного суду Андрій Біцюк.
Лауреатів премії та антипремії визначає громадська організація "Фундація DEJURE", яка моніторить перебіг судової реформи й добивається очищення суддівських лав.
Повний випуск програми "Честь і НЕЧесть" дивіться тут
Відео повного відеоблогу Ірини Шиби "Честь і НЕЧесть" за 21 червня 2019: