Саме з вшанування людської гідності має починатися діалог з Польщею на історичні теми, розповів Антон Дробович під час своєї пресконференції.
Важливо! Новий голова Інституту нацпам'яті Дробович озвучив пріоритети роботи: основне
Спочатку ми маємо ставити меморіальну таблицю "тут загинули українці у такому то році" і за цим місцем потрібно дбати. Ми маємо відійти від перетягування канатів на політичній арені і почати історію спілкування темою людської гідності,
– наголосив голова Інституту нацпам'яті.
За його словами, розмова має починатися саме з теми прав людини – людина, яка померла, має право на гідне вшанування.
"Я переконаний, що ми знайдемо спільну мову з цих питань з польською стороною чи будь-ким іншим. На початок січня у мене вже запланована зустріч з польським послом. Я отримав два політичні сигнали від посольства Польщі і польського Інституту національної пам'яті про готовність до конструктивної співпраці", – заявив Антон Дробович.
Мовиться, про готовність до діалогу між країнами на історичні теми та відновлення багатьох спільних проєктів, які були раніше.
Деталі я повідомлю, коли ми вже проведемо зустріч з нашими колегами і конкретно домовимося,
– пообіцяв Дробович.
Він також розповів, що в деяких аспектах історичної співпраці з Польщею можна змінити ракурс діалогу. Зокрема, за його словами, Архів репресивних органів Радянського Союзу може зацікавити Польщу, Угорщину та інші країни.
До слова: Російська пропаганда сталінськими методами: у Польщі відреагували на скандальну заяву Путіна
"Ми закликаємо інші країни до сприяння створенню цього архіву. Це дуже дорогий проєкт, і ми швидше його зробимо, якщо буде сприяння. Історію наших відносин з Польщею можна теж внести до порядку денного цього проєкту, адже поляки теж можуть знайти дуже багато важливого і цікавого у цих архівах", – переконаний голова Інституту нацпам'яті.
Що відомо про суперечки України та Польщі на історичні теми?Україна і Польща вже давно не можуть дійти згоди у багатьох історичних питаннях. Зокрема, мовиться про двосторонні масові вбивства під час Волинської трагедії, діяльності УПА тощо.
Крім того, у Польщі праворадикали часто паплюжать українські історичні пам'ятки і захоронення.