Поки тисячі ошуканих українців лише мріють про повернення своїх банківських вкладів, вони скуповують земельні ділянки, заміські будинки і дорогі автомобілі. Вони мають доступ до активів банків-банкрутів і не втрачають можливості наживатися на чужій біді.

Вони – це ліквідатори Фонду гарантування.

Читайте також: Саботаж реформ: як екс-регіонали мертвою хваткою тримаються за місце мера Глухова

На початку червня ГПУ на гарячому схопила ліквідаторку Фонду гарантування вкладів – вимаганні хабаря у п'ять мільйонів доларів. Про такі захмарні тарифи за вирішення делікатних бізнес-питань в Україні ще не чули. Першим про сенсаційне викриття поспішив сповісти у соцмережі генпрокурор Юрій Луценко. Згодом правоохоронці ще й оприлюднили відео затримання хабарниці.

Астрономічну суму, за версією слідчих, вимагала ліквідаторка невеликого дніпропетровського "Актабанку" Юлія Приходько. До рук ліквідаторки потрапила дуже цінна інформація – докази незаконних операцій колишнього керівництва фінустанови.

Факт зловживання повноваженнями своєї екс-підлеглої констатував чинний очільник Фонду гарантування Костянтин Ворушилін. Але ж куди дивилося керівництво Фонду раніше? Зараз там божаться, що й не здогадувалися, як була організована схема здирництва на мільйони доларів та хто ще у ній брав участь.

Читайте також: Українське автолобі: кому і чому невигідні низькі ставки за розмитнення

Проте те, що очільник Фонду був у курсі проведення секретної операції, фактично підтверджує офіційна заява від Фонду гарантування, оприлюднена наступного дня після затримання Юлії Приходько.

Як збагачуються клерки, наближені до банківської таємниці та хто "дахує" горе-ліквідаторів – дивіться у розслідуванні.