Вірним рішенням проект вважають понад половина опитаних, як свідчать дані дослідження соціологічного інституту YouGov медіагрупи Redaktionsnetzwerk Deutschland, пише DW.
Читайте також: Перекритий транзит і газова війна, – Клімкін про майбутнє після запуску "Північного потоку-
Так, 56% респондентів жодних загроз у "Північному потоці-2" не бачать. Лише 16% вважають, що будівництво треба зупинити. Ще 27% утрималися від оцінок. В опитуванні взяли участь 2058 осіб.
Попри обурення низки країн-членів ЄС та США, представники Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії дали проекту "зелене світло" – погодили проект поправок до газової директиви. Тепер усі рішення щодо німецько-російського проекту буде приймати Берлін. Це не стосується лише тієї частини, що пролягає у територіальних водах Німеччини.
Що таке "Північний потік-2" та чим він загрожує Україні?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2".
Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.