Про це 24 Каналу розповів екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий, зауваживши, що росіяни не виготовляли навіть підшипники. Останні 20 років такі деталі для танків були німецькими.
Дивіться також Росіяни на Луганщині кидають у бій новітню техніку: що стало причиною
"Є критично необхідні комплектуючі, які є суто військовими і які реально потрапили під санкції. Здавалось, що отого старого заліза в них запаси просто бездонні. А, ні. У них дно просто вже просвічує у цих запасах, і нове кліпається дуже проблемно", – сказав Дикий.
Такі критичні компоненти є у всіх виробничих ланках ворога. Окупанти намагаються поставляти їх через треті країни, використовуючи "сірі" схеми. Це, наголосив екскомандир роти батальйону "Айдар", треба максимально відстежувати. А також – перекривати прогалини у санкціях.
Повідомляти одразу нашим союзникам, що "там-то і там-то ваші західні вироби їдуть до Росії третім шляхом". Хай вони перекривають. Не приховуємо, що ми будемо і починаємо робити – вираховувати, які заводи є критично важливими у цих виробничих ланцюжках,
– сказав Євген Дикий.
У Росії є кілька заводів, які виробляють, наприклад, порох. А є, умовно, лише один завод, який виготовляє мікрочипи.
"Є такі критичні ланки. По них ми вже починаємо працювати нашими далекобійними дронами. Маємо це довести до досконалості", – наголосив екскомандир роти батальйону "Айдар".
Ворог має проблеми з озброєнням
- Росіяни розконсервували радянські гармати М-46. Ця зброя має калібр 130 міліметрів. Це нестандартний калібр для сухопутних військ ворога.
- Forbes повідомляв про те, що у країни-агресорки можуть закінчитися танки та БМП. У росіян може бути значно менше ніж 2400 танків, які перебувають у робочому стані. Окупанти не можуть виробляти багато нових та модернізованих танків, як про те заявляла Москва.
- Окрім того, загарбники втрачають стільки БМП, скільки може будувати або знімати з довгострокового зберігання російська промисловість. Відомо, що згідно з останніми підрахунками, які провели на основі супутникових знімків, росіяни мають на складах 3000 старих бойових машин піхоти. З них понад 700, найімовірніше, не можна відновити.