Це 24 Каналу прокоментував речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук. Він зазначив, що наразі питна вода в Одеській області відповідає всім санітарним нормам.

Читайте також Проблема – епідеміологічний стан: в Одесі пояснили заборону купатися в морі

Купання та продаж риби – заборонено

Відвідування усіх пляжів й купання на Одещині заборонено, тому що у морі повний "букет" кишкових захворювань, навіть знайшли холерний вібріон.

Станом на ранок 19 квітня у Чорному морі не виявлено холерної палички,
– наголосив Братчук.

Він також нагадав про заборону на продаж риби, яку виловили у Чорному морі, Дністровському лимані й річці Дунай.

Зазначимо, що заборона стосується:

  • стихійної торгівлі – з прилавків на вулицях і поблизу ринків;
  • магазинів та кіосків.

Влада прискіпливо перевіряє всі ринки та базари в області, де можливо продається риба виловлена у заборонених водоймах. Як розповів Братчук, 18 червня комісія перевіряла Привоз, проте наразі результати цієї перевірки невідомі.

"Бережімо себе і своїх дітей. Це стосується купання у морі й вилову мідій. Мало того, що люди купаються в інфекційному морі, то ще й намагаються збирати мідії та вживати їх", – сказав Братчук.

Братчук розповів про наслідки підриву ГЕС для Одещини: дивіться відео

Мінна небезпека

Після підриву росіянами Каховської ГЕС з Херсонської області на берег Чорного моря приносить різне сміття. До того ж на Одещині підвищена мінна небезпека. З акваторії чи гирла Дніпра аж на одеське узбережжя переносить ворожі протипіхотні чи протидесантні міни.

Сюди занесло річкові міни ЯРМ, якими окупанти мінували узбережжя лівого берега Херсонщини,
– розповів речник Української добровольчої армії "Південь".

Наступного дня після терористичного підриву ГЕС на Одещині знешкодили першу міну, потім – ще мінімум шість. Вони дуже легко переміщуються водою і, на жаль, малопомітні.

Ситуація на Одещині після підриву Каховської ГЕС: останні новини

  • Протягом останніх днів на берег Чорного моря на Одещині викинуло декількох загиблих дельфінів.
  • На дев'ятий день після підриву росіянами ГЕС в Одесі позеленішала вода у морі. Холеру у воді не зафіксували, проте виявили інші небезпечні бактерії.
  • На Одещині спостерігається опріснення Чорного моря. Проби морської води відібрали у трьох різних місцях Одеси. Після ретельних аналізів дослідники встановили, що солоність впала майже у 3 рази.