Таку думку сайту "24" висловив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
Читайте також: Парламент проголосував за медичну реформу в Україні: суть закону
Як зауважує політолог, по-перше, уряду доведеться шукати нові джерела для проведення повторного підняття пенсій і проведення індексацій (Згідно закону "Про Державний бюджет України на 2018 рік", мінімальна зарплата зросте до 3723 гривень. Середня зарплатня триматиметься на рівні від 8374 грн до 8629 грн – "24"). По-друге, потрібна буде наявність політичної волі і ресурсу для забезпечення реалізації першого етапу медичної реформи.
Впровадження медреформи не повинно призвести до погіршення якості медичного обслуговування, скорочення лікарень тощо. Гроші мають дійсно піти за пацієнтом, а не залишатися на папері. Владі доведеться в ручному режимі втручатися у випадку підвищення цін на медикаменти. Фармакологічний бізнес не надто радісно сприйняв ідею про дешеві ліки для пацієнтів. І намагатиметься торпедувати це, тому можливі картельні змови,
– зауважує Віталій Кулик.
По-третє, як вважає фахівець, виникнуть питання, пов’язані з приватизаційними комплексами, на що робить ставку уряд. За словами Кулика, умови конкурсу приватизації держпідприємств прописані не прозоро, іноземний великий інвестор не йде, а національні олігархічні групи ведуть жорстоку боротьбу за державну ренту контролю за певними сегментами.
"Корпоративні конфлікти, вияви яких ми бачимо в рішеннях Високого суду в Англії – ознаки порушення олігархічного консенсусу. Якщо після арешту активів олігархів Коломойського і Григоришина заблокують активи Ахметова, то буде зірваний олігархічний консенсус "під" президентські вибори в Україні в 2019 році. Таким чином колективний Захід спробує створити такі умови, щоб олігархи не вплинули на політичний розклад і перебіг президентської кампанії в Україні", – наголошує Віталій Кулик.
Нагадаємо, Високий Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів колишніх власників та керівників "Приватбанку" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на суму понад 2,5 мільярди доларів США. також Високий суд Англії видав наказ про заморожування активів групи "Енергетичний стандарт" російсько-українського бізнесмена Костянтина Григоришина.
Про підсумки 2017 року читайте в матеріалі: Конфліктність і війна: експерти про головні провали 2017 року (Інфографіка)