Так, у своєму кабінеті Леонід Ємець пропрацював майже 5 років. Зараз він уже складає речі, аби звільнити його для наступника. Зазначимо, що разом з Ємцем працювало 20 помічників.
Цікаво! Який вигляд має типовий майбутній депутат від "Слуги народу"
Які пільги мають народні депутати?
На що мають право народні депутати / Інфографіка 24 каналу
► Кожен новоприбулий народний депутат отримує власний кабінет.
► Собі у допомогу він може взяти до 30 помічників на громадських засадах (та до 5 – у складі апарату Верховної Ради, яким офіційно платять зарплату). Кожному з них дають близько 50 тисяч гривень на усіх помічників.
► Самі ж народні депутати отримують зарплатні близько 30 тисяч гривень в місяць. І це найменша зарплата серед депутатів європейських парламентів.
► Додатково українські обранці отримують компенсації: якщо нардеп не має власного житла у столиці, йому платять 650 гривень на добу – це до 20 тисяч гривень на місяць, не залежно більше чи менше він платить за помешкання.
► Також депутатам з бюджету виділяють до 8 тисяч гривень на проїзд. І першочергово продають квитки на будь-який вид транспорту або нардеп може скористатися автопарком Верховної Ради.
"Народний депутат може замовити собі автомобіль з гаражу Верховної Ради. Але знову ж таки, там лімітована кількість годин", – розповідає Ємець.
Автопарк Верховної Ради
► Пожиттєво народні депутати безкоштовно лікуються у найелітнішій клініці України – "Феофанії". Вона підпорядкована державному управлінню справами. Наша знімальна група хотіла на власні очі побачити умови, в яких лікують високопосадовців, але дозволу на зйомку нам так і не дали.
► У разі смерті, депутата мають безкоштовно поховати.
► Відпустка народного депутата триває 45 діб.
Цікаво, що на пільги може розраховувати і родина нардепа. Наприклад, якщо вона також переїжджає до столиці, то за нею зберігається робоче місце, а Служба зайнятості зобов'язана знайти аналогічну посаду у Києві.
Але фактично народні депутати не звітують про свої витрати, тож компенсації часто стають додатковим заробітком. Коли у європейських країнах, депутатськими витратами займаються незалежні органи, які рахують кожну витрачену копійку.