За даними громадянської мережі "ОПОРА", найчисленнішим порушенням було видача бюлетенів без пред’явлення паспорта. Найчастіше такі випадки фіксувалися у Волинській, Чернігівській, Запорізькій областях. Так, на дільниці №230515 у селі Новоолексіївка Запорізької області члени ДВК одноголосно дозволили виборцю проголосувати на підставі ксерокопії паспорта, посилаючись на факт особистого знайомства з ним.

Читайте також: У поліції розповіли скільки правопорушень сталося на виборах в ОТГ

Окрім того, видавали бюлетені і особам, які не є виборцями на даному окрузі. Зокрема, в Одеській області на ВД № 510685 (село Лиманка, ж/м "Радужний", 11) спостерігачі та довірені особи виявили спробу видачі виборчого бюлетеня особам, що не є виборцями цього округу (дані особи зареєстровані в м. Подільськ Одеської області).

У Черкаській області на дільниці №710257 у селі Ребедайлівка виборцю помилково видали бюлетені іншого округу, де він не має права голосувати. Попри це виборець встиг проголосувати за голову і депутата та вкинув бюлетень у виборчу скриньку. Після виявлення помилки, комісія склала акт про помилково виданий бюлетень та видала виборцю ще один бюлетень вже його округу, дозволивши повторно проголосувати за депутата, що не відповідає вимогам ст. 77 Закону України "Про місцеві вибори". Подібна ситуація сталася і на дільниці №710436 у селі Буки, однак в цьому випадку комісія обґрунтовано відмовила виборцю проголосувати вдруге.

Читайте також: Місця в Раду на минулих виборах продавали за 3-5 мільйонів доларів, – Андрушків

Були випадки виявлення неточностей у списках виборців, які призводять до неможливості реалізації виборцями свого виборчого права. Так, в Одеській області на всіх ДВК були випадки, коли виборці не могли знайти себе у списку виборців. У селі Новопетрівка Широківської ОТГ Миколаївської області на виборчій дільниці №480620 громадяни не змогли проголосувати за кандидатів у депутати через розбіжності в інформації про адресу реєстрації. У Полтавській області (ВД №530774) декілька людей, які отримали запрошення, не виявили себе у списках виборців. Також один з виборців отримав запрошення на ім'я родича, який помер більше двох років тому.

Ще одне поширене порушення – присутність сторонніх осіб, які, користуючись своїм посадовим статусом чи депутатськими повноваженнями, намагаються всупереч закону слідкувати за перебігом дня голосування в приміщеннях ДВК. Так, на виборчих дільницях Новогребельської громади були присутні представники Вінницького обласного осередку політичної партії ВО "Батьківщина", а також голова фракції "УКРОП" у обласній раді, які в різний спосіб представляли себе на різних ДВК (як депутати в одних випадках, як кореспонденти – в інших). В Запорізькій області у селі Іванівка Кам’янко-Дніпровського району в приміщенні ДВК №230259 без належних документів перебував голова Енергодарської міської організації ВО "Батьківщина". Після звернення спостерігача та втручання поліції чоловік покинув приміщення дільниці.

Читайте також: ЄС і ОБСЄ відмовились відправити у Крим на вибори президента РФ спостерігачів – росЗМІ

"Проблемами, на які звертають увагу спостерігачі, залишаються матеріально-технічний стан виборчих дільниць – неналежне облаштування приміщень ДВК, відсутність мінімально комфортних умов для роботи комісії та голосування, перебої з енергопостачанням", – йдеться в заяві «ОПОРИ».

24 грудня 2017 року голосування відбулося у 51 об’єднаній територіальній громаді, з яких 5 є міськими громадами, 30 – сільськими, 16 – селищними. У 17 областях України вибори відбулися хоча б в одній територіальній громаді, при цьому найбільша кількість ОТГ обирала органи місцевого самоврядування у Миколаївській (7), Полтавській (7), Хмельницькій (6) областях.