Законопроєкти №2035 і №2036 оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Читайте також: Це дратує Зеленського, – журналіст про поведінку депутатів від опозиції у Раді

Нова процедура призначень та звільнень

Законопроектом №2036 пропонується внести зміни до закону "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" і затвердити нову процедуру призначення та звільнення членів Нацради.

"Я нагадаю, що чинне законодавство передбачає двомісячну відсутність членів Нацради, які призначаються за квотою Верховної Ради України, поки триває процедура відбору і їх призначення. Ми вважаємо це неприпустимим і хочемо забезпечити безперервну роботу регулятора", – пояснила депутатка "Слуги народу" Євгенія Кравчук.

Євгенія Кравчук
Євгенія Кравчук

Прозорість власності телеканалів

Законопроект №2035 стосується діяльності операторів цифрового мовлення. За словами депутатки, суть проекту важко пояснити простою мовою, але "від цього документа фактично залежить інформаційна безпека України".

Суть в тому, що сьогодні загальнонаціональне цифрове ефірне мовлення залежить від приватних компаній з непрозорою структурою власності і невідомими кінцевими бенефіціарами. Наприклад, компанія-оператор цифрового сигналу "Зеонбуд". Вона з'явилася ще за часів прем'єрства Януковича, а під час його президентства влада перетворила її в монополіста,
– розповіла Євгенія Кравчук.

Депутати партії
Депутати партії "Слуга народу"

"100% частка в статутному капіталі належать кіпрській компанії. Кіпрська компанія, в свою чергу, належить п'яти іншим компаніям, чотири з яких зареєстровані на Британських Віргінських островах, і одна в Белізі. Своїми кінцевими бенефіціарами ТОВ "Зеонбуд" вказує п'ять громадян Латвії і одного громадянина Великобританії. Ось таким нехитрим чином все загальнонаціональне цифрове наземне ефірне мовлення зараз контролюється компанією-фігурантом численних журналістських розслідувань", – додала нардепка Кравчук.

Читайте також: Засідання Ради 3 вересня видалося доволі плідним: перелік ухвалених ініціатив

Згідно із законопроєктом про забезпечення прозорості власності загальнонаціональних телеканалів, до засновників каналів планують висувати вимоги, які гарантуватимуть неможливість впливу інших країн на інформаційний простір України.