Цьогоріч фонду вдасться закрити усю потребу ЗСУ у безпілотних літальних апаратах. Однак авіація – не єдиний напрям діяльності. Про це 24 каналу розповів керівник військового відділу "Повернись живим" Андрій Римарук.

Не пропустіть Притула сказав, скільки вдалося зібрати на армію від 24 лютого

Напередодні фонд похвалився придбанням ударного безпілотника Bayraktar TB2 для української армії. Цей проєкт став наймасштабнішим в історії фонду. До складу автономного комплексу входить система повітряного зв'язку, 3 ударних літаки, декілька десятків авіаційних боєприпасів та інше.

Основні напрямки роботи фонду

  1. Безпілотники

  • Закупили 400 дронів – середня вартість одного складає понад 200 тисяч гривень;
  • Вже почали передавати перші безпілотні комплекси "Лелека-100" українського виробництва;
  • Наприкінці серпня очікуються надходження першого з 10 українських безпілотних комплексів PD-2. Це БПЛА стратегічного застосування, який літає на відстань до 200 кілометрів.
  1. Зв'язок

За словами Римарука, минулого місяця фонд закрив усю потребу бойових підрозділів у радіостанціях Motorola. Вартість одиниці складає 1,5 тисячі доларів. Загалом передали понад 5 000 одиниць.

  1. Підвищення мобільності

Наразі фонд перебуває на стадії підписання контракту, за яким в Україну завезуть третю сотню новеньких пікапів. Опрацьовують питання придбання більш військової колісної техніки. Ба більше, триває робота над втіленням унікального проєкту – виробництва мобільних станцій обслуговування техніки. "Її не потрібно буде вивозити з військової частини. Хлопці матимуть можливість приїхати, відремонтувати та переїхати в інший підрозділ", – пояснив Римарук.

Він додав, що можна нарахувати 1800 найменувань різної техніки, яку закуповує фонд.

Ми заточені на щось більш масштабне. Нашою мрією залишається пілотована авіація. А чому б і ні?,
– підсумував Римарук.

Bayraktar для України: коротко

  • У героїчній боротьбі за свободу українців підтримує весь цивілізований світ. Так, литовці зібрали понад 5 мільйонів євро на бойовий безпілотник Bayraktar для ЗСУ. Його вже доставили до України. Компанія-виробник Baykar Makina заявила, що передасть безпілотник безкоштовно, а зібрані гроші підуть на інші потреби України.
  • Шалену підтримку надають й поляки. Їм вдалося зібрати на Bayraktar для України 9 мільйонів злотих. Збір триває, адже необхідна сума – 22,5 мільйона злотих.
  • Українці довели всьому світові, що здатні об'єднуватися і здійснювати неймовірне заради спільної мети. Так, нещодавно вони задонатили на 4 безпілотники Bayraktar. Їм вдалося зібрати 600 мільйонів гривень лише за три дні. Оплату за літальні апарати турецька компанія також не прийняла.

До теми – "Повернись живим" придбав Bayraktar TB2 для ЗСУ: дивіться відео