У цьому випадку КНДР аж ніяк не зможе відповісти, і тим паче вдарити по нашій державі стратегічною ядерною зброєю. Політолог-міжнародник Максим Ялі пояснив 24 Каналу, чому Північна Корея не наважиться на такий крок.
Дивіться також КНДР планує відправити інженерні війська в Україну: 3 варіанти, як їх може використати Росія
Навіть Китай не допоможе
Політолог-міжнародник зазначив, що Україна на своїй території протягом восьми років вбивала громадян Росії, ловила десантників у степах Донбасу, навіть під час вдалого наступу українських військ у 2022 році Владімір Путін "махав" ядерною зброєю, але не застосовував її.
Тому про такі дії з боку КНДР і мови немає. Зазвичай північнокорейські ядерні ракети падають у Японському морі, а використовуються як загроза Південній Кореї, Японії та США. Жодна зброя не літала на таку відстань як до України – понад 7 тисяч кілометрів.
Припустимо, що ядерна ракета швидше впаде на території Росії, ніж долетить до України. Навіть Китай не дозволить таке робити. Одна справа "махати дубиною" у бік вищезазначених країн, інша – йти на конфлікт з Україною, коли та має ядерних держав-партнерів.
Не пропустіть ЗМІ дізналися, який подарунок Путін зробив Кіму під час візиту до Північної Кореї
Пекін буде змушений застосовувати санкції проти Північної Кореї. У жовтні 2022 року, коли серйозно розкручувалася тема ядерки, навіть Китай втрутився, згадавши про свою участь в Будапештському меморандумі. На офіційному рівні Китай заявив, що застосування тактичної зброї, не говорячи вже про стратегічну, тому що 7 тисяч кілометрів – це стратегічна зброя, є неприпустимим.
Якщо навіть Путіна дотиснули й вистачило декількох заяв та кулуарних зустрічей чи перемовин, то звичайно і про Північну Корею зараз взагалі не мовиться, враховуючи тотальну залежність від того ж самого Пекіна,
– підкреслив Максим Ялі.