Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Читайте також: Завершення АТО: що замість нього пропонує влада
Як вважає політолог, цей закон мав бути розроблений давно. Але дуже важливо, щоб цим законом ми не легалізували окуповані території в статусі "заморожених". За словами Давидюка, ми не маємо писати документ, який би влаштовував Росію. Однак, по-перше, цей закон не повинен призвести до ескалації конфлікту, і, по-друге, він має реально повертати окуповані території.
Якщо ми будемо гратися термінами "окупація", "загарбники" тощо, то вийдемо нарешті на дефініцію визначення того, що насправді робить Росія на Донбасі. Але чи допоможе це повернути території? Тому дуже важливо, щоб дії українського керівництва були націлені не на те, щоб злити російського ведмедя, бігти в Європу і казати, що він на нас нападає. Тому що деяким представникам влади вигідна війна. А треба писати такий закон, який би сприяв звільненню територій,
– переконаний Микола Давидюк.
Крім того, зауважує експерт, потрібні конкретні кроки щодо реінтеграції самого населення окупованих територій. Зокрема, позбавити українського громадянства тих, хто зі зброєю в руках воював проти України. Врегулювати законодавчо питання про виплати пенсій, соціальну допомогу, контроль за україно-російським кордоном. Також видати всім жителям цих територій біометричні паспорти.
Нагадаємо, ЗМІ оприлюднили текст законопроекту Олександра Турчинова та РНБО про деокупацію Донбасу. У документі вперше прописано, що Російська Федерація здійснює збройну агресію та окупувала території України. Для відновлення суверенітету РНБО пропонує: 1) звільнити території та відновити конституційний лад; 2) захистити права і свободи людей, які постраждали через російську агресію.
Голова комісії Ради федерації Росії з інформаційної політики Олексій Пушков заявив, що законопроект про реінтеграцію Донбасу "не має ні найменшого шансу". За його словами, подібний проект закону суперечить духу досягнутих в Мінську угод.