До групи можуть долучитися провідні діячі світу
Про створення цієї групи голова Офісу Президента розповів під час свого виступу на Міжнародному економічному форумі у Давосі. Це сталося 24 травня – рівно через 3 місяці з початку війни.
Читайте також Україні потрібно більше важких озброєнь, – Єрмак перелічив, на що оборонці насамперед чекають
Я радий повідомити, що разом із колишнім генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном ми створюємо міжнародну консультативну робочу групу. Її мета – розробляти певні рекомендації щодо надійних та ефективних гарантій безпеки для України,
– повідомив Єрмак.
Він запросив провідних політиків, науковців, дипломатів та діячів у сфері безпеки долучитися до цієї групи. Єрмак сподівається, що друзі України візьмуть участь у роботі консультативної групи та запропонують свої знання та досвід для ефективної реалізації цієї ініціативи.
"Наша мета – уникнути повторення помилок минулого, готуючи майбутнє для суверенної та вільної України", – зауважив чиновник.
Єрмак дистанційно виступив на Міжнародному форумі / Фото з телеграм-каналу глави ОПУ
Єрмак розповів, якими мають бути гарантії безпеки
- Угода між Україною та державами-гарантами має бути юридично зобов'язальним документом та ратифікованим згідно з законодавствами держав-гарантів.
- Україна має розширити свої можливості чинити опір агресору.
- Держави-гаранти повинні надати Збройним Силам України сучасне конвенційне озброєння та бойову техніку без будь-яких обмежень та політично обумовлених перешкод. Вони також можуть взяти на себе зобов'язання щодо обміну з Києвом розвідувальною інформацією.
- Україні потрібна буде щорічна фінансова допомога для відбудови країни та розвитку оборонного сектору.
- Запроваджені проти Росії санкції мають діяти щонайменше доти, поки агресор не виведе з України свої війська.
- Угода має передбачити впровадження превентивних санкцій у разі реальної загрози агресії.
- Україну мають долучити до багатосторонніх форматів, які покращать її інтеграцію з міжнародною спільнотою. Найперше мовиться про вступ до Європейського Союзу.
Це може вас зацікавити – у Кремлі до 24 лютого не знали, яке рішення схвалив Путін щодо України: відео