Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на звіт Єврокомісії щодо прогресу держав-кандидатів, зокрема й України. У цьому документі аналізується дотримання державами засадничих цінностей ЄС, до яких належить також повага до свободи слова та свободи вираження.

Читайте також Єврокомісія готує звіт, де не надасть рекомендацій Україні та Молдові щодо вступу в ЄС, – FT

Європейська комісія висловилася про телемарафон

Одним з ключових зауважень Єврокомісії було фінансування телемарафону з держбюджету. Зазначається, що у Брюсселі сумніваються також в об'єктивності марафону.

У 2023 році український уряд інвестував державні кошти в проєкт телевізійного марафону. Варто переоцінити, чи є це найкращий майданчик для вільної дискусії,
– йдеться в тексті документа.

Європейська комісія також звернула увагу на роботу телеканалу "Рада". Основним завданням цього каналу мало бути "поширення інформації про парламентську діяльність, зокрема про роботу представників парламентської опозиції". Однак зараз "Раду" часто критикують саме через низький рівень представленості опозиції, а також через те, що трансляція засідань парламенту досі не відновилася.

Зараз Євросоюз очікує, що влада України буде "поступово відновлювати прозорий, плюралістичний і незалежний медіаландшафт", поступово знімаючи обмеження, і це очікування не пов'язане із завершенням воєнного стану.

Згодом в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій заявили, що Єврокомісія позитивно оцінила реформи України у сфері медіа. Зокрема йдеться про Дорожню карту для підтримки відновлення прозорого та незалежного післявоєнного медіапростору.

Єврокомісія відзначила пріоритетність захисту журналістської діяльності в Україні. Звіт містить важливі зміни до наказу головнокомандувача ЗСУ №73, який дозволяє українським та іноземним експертам оперативно висвітлювати ситуацію біля фронту,
– йдеться у повідомленні.

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький додав, що рекомендації Єврокомісії щодо марафону "Єдині новини" також взяті до уваги.

До слова, раніше Єврокомісія оголосила, що Україна виконала всі умови для розгляду питання про вступ до ЄС. Якщо все йтиме за планом, переговори можуть стартувати у 2025 році.