Єврокомісія підтвердила, що Україна виконала всі раніше нездійснені кроки, зазначені у висновку комісії від 2022 року. Про це повідомляє "Радіо Свобода", посилаючись на документ підготовлений виконавчим органом Євросоюзу. Його планують виставити на загал після 30 жовтня.
Дивіться також Прецедентів не було: чи може Україна в період війни вступити до ЄС
Що передбачає звіт Єврокомісії щодо України
Згідно з документом, Україна продовжує вдосконалювати судову систему та зміцнювати інститути боротьби з корупцією, демонструючи результати у розслідуваннях корупційних справ.
В окремих пунктах звіту позитивно оцінюються зусилля України щодо захисту прав національних меншин, що було важливим для Угорщини. Також зазначили, що обмеження, пов’язані з воєнним станом, залишаються пропорційними.
Проте, попри досягнення у фундаментальних реформах, Єврокомісія підкреслює необхідність "подальших зусиль".
Україні слід продовжувати зосереджуватись на подальшому створенні надійного досвіду правоохоронної діяльності у справах про корупцію на високому рівні… також посилити боротьбу з організованою злочинністю,
– наголошується в документі.
До того ж звіт містить рекомендації щодо подальшого застосування нового законодавства про права національних меншин у співпраці з представниками цих меншин. Комісія акцентує на важливості вдосконалення реформ у сфері державного управління та децентралізації.
Зверніть увагу! Ключовими для відновлення економіки, особливо в енергетичному секторі, залишаються заходи з ремонту та реконструкції інфраструктури. Згідно зі звітом, процес узгодження українського законодавства з європейським проходить успішно.
Єврокомісія також відзначає ратифікацію Римського статуту Україною та підкреслює важливість приведення національного законодавства у відповідність до міжнародних норм.
Якщо Україна виконає всі умови, комісія з нетерпінням чекає на відкриття переговорів щодо кластерів (переговорних розділів – ред.), починаючи з основ, якнайшвидше у 2025 році,
– додають в документі.
Єврокомісія регулярно звітує про прогрес переговорів із кандидатами на членство, такими як Україна, Молдова, Грузія, Туреччина та країни Західних Балкан.
- Володимир Зеленський нещодавно оголосив, що Україна почала перемовини щодо вступу в Євросоюз.
- Крім цього, у Раді очікують, що Україна стане повноправним членом НАТО раніше, ніж приєднається до ЄС.
- До цього ж Ольга Стефанішина розповідала про те, що для вступу до ЄС знадобиться змінити Конституцію.