Ситуація в Кривому Розі

— Робота криворізької ТВК — повна аналогії із тим, як Ківалов оголошував результати президентських виборів 2004 року. Є маса порушень, що навіть не для фахівців є очевидними: на певних дільницях були просто вражаючі показники явки. Самі ж криворжці бачили тих "тітушок", які їздили від дільниці до дільниці.

Зрештою, люди за ці роки просто втомилися від царювання Вілкула. Вони не хочуть миритися із тим, що їхній вибір нівелюється владою.

— Усе тому, що в нас не відбулося очищення судової, правоохоронної систем, на міністерства впливають ті ж самі люди. Маємо ситуацію, коли парламент важко голосує за якісь закони, а вони надалі просто ігноруються.

Як розвиватимуться події

— Терпіння людей, однозначно, не є безкінечним. Але на сьогодні можемо говорити про те, що механізми правового вирішення цього питання не є вичерпаними.

Але сталася цікава, із правової точки зору, ситуація в Дніпропетровському окружному адміністративному суді, який, зафіксував системні порушення. Адже був встановлений факт службового підроблення. Списки виборців були затверджені тими особами, які стали головами виборчих комісій лише в день голосування.

— Але незважаючи на це, суд відмовив у задоволенні позову "Об'єднання "Самопоміч". Ми вже підготували апеляцію. Крім того, сподіваємося, що не пізніше вівторка буде прийняте рішення про зміну складу ЦВК і ТВК.

— За адекватного складу ТВК ми скасовуємо результати виборів у Кривому Розі та приймаємо рішення про перерахунок. Якщо цього не станеться, Юрію Вілкулу доведеться складати компанію Януковичу в Ростові. Тому що я маю сумнів, що мешканці Кривого Рогу терпітимуть його, якщо він надалі займатиме ту позицію, яку він мав до цього.

Фразу про те, що влада належить народу, повинні у повній мірі усвідомити всі політики. Пробудження України продовжується і на сьогоднішній день воно іде не із Заходу, а із Сходу.

Можливість виходу "Самопомочі" з коаліції

— Чутки про те, що "Самопоміч" вийде з коаліції, у разі невиконання її вимог у Кривому Розі — провокація. На сьогоднішній день ми сприймаємо наше перебування в коаліції як метод тиску на наших політичних партнерів задля забезпечення інтересів громадян.

— Якщо хтось хоче вийти з коаліції, нехай виходить. Але завдання сьогодні полягає не лише в перебуванні в коаліції, а в забезпеченні волевиявлення громадян. А це можна зробити, лише впливаючи на Президента, Кабінет Міністрів і ЦВК.