У Міноборони США поки не готові підтверджувати чи спростовувати чутки про загибель адмірала Віктора Соколова. Про це під час брифінгу сказала речниця Пентагону Сабріна Сінгх, пише 24 Канал.

Дивіться також Живий чи мертвий: в ISW проаналізували "докази" пропагандистів про адмірала Соколова

У Пентагоні поки не знають, чи живий адмірал Соколов

На брифінгу її запитали, чи може Пентагон підтвердити, чи спростувати загибель командувача Чорноморського флоту Соколова внаслідок українського удару 22 вересня.

У мене наразі немає підтверджень. Я бачила ці повідомлення, але зараз нічого не можу підтвердити,
– сказала Сінгх.

У Силах спеціальних операцій України 25 вересня заявили, що внаслідок атак по штабу Чорноморського флоту загинув адмірал Соколов. У відповідь російська пропаганда почала публікувати відео, що Соколов нібито живий.

У США відреагували на відео пропагандистів. Речниця Білого дому Карін Жан-П'єр сказала, що їй відомо про відео, опубліковане в Росії. Однак, за її словами, ще зарано щось коментувати.

Також в американському Інституті вивчення війни (ISW) заявили, що "докази", які публікує Росія щодо командувача, щонайменше – непереконливі.

Чи живий адмірал Соколов: деталі

  • Окрім Соколова, унаслідок удару України по штаб-квартирі Чорноморського флоту могло загинути ще кілька десятків офіцерів. Проте Росія не оголошує втрати, вдаючи, що їх нібито нема.
  • Глава Міноборони України Рустем Умеров сказав, що якщо Соколов помер, "це хороша новина для всіх". Водночас він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова.
  • Колишній співробітник СБУ Іван Ступак розповів, що наразі зарано робити висновки, чи Соколов дійсно живий. За його словами, росіяни можуть вдатися до маніпуляцій, як це було у випадку з ліквідацією крейсера "Москва".
  • Рух спротиву "Атеш" повідомив цікаві деталі щодо Соколова. У Кремлі вирішили поширювати чутки, що Соколов вступив у змову із Силами оборони України для знищення свого штабу.