Чим можуть обернутися російські маневри на навчаннях "Захід-2017" для України та чи отримає Росія бажаний ефект – читайте у метеріалі сайту "24".
Читайте також: Вейшнорія, Сморган, "Мордор" : все, що відомо про російські військові навчання "Захід-2017"
Загрози для України
Степан Полторак побоюється війькової загрози з Білорусі (Фото: mil.gov.ua)
Міністр оборони України Степан Полторак заявив, що російсько-білоруські навчання "Захід-2017" можуть слугувати для розгортання ударних угруповань російської армії. Їх Росія може використати для наступу на Україну, додає секретар РНБО Олександр Турчинов.
Росіяни на території Білорусі створюють умови для нападу на Україну, впевнений голова СБУ Василь Грицак. А ще за його інформацією, Кремль готується обдурити ОБСЄ і залучити до навчань 100 тисяч військових замість 13 тисяч.
Читайте також: Путін хоче залякати Україну, Польщу і Прибалтику, – Financial Times про навчання "Захід-2017"
У НАТО поділяють стурбованість українських посадоваців. Командувач військами США в Європі Бен Ходжес теж припускає, що Росія замислила залишити в Білорусі частину військ. Попри це, доказів, що Путін на це наважиться у США немає.
Представникам української влади не слід нагнітати ситуацію, адже реальних загроз для російського вторгнення немає, вважає військовий експерт Микола Маломуж. Він додає, що низка військових експертів, близьких до президента, перебільшують ризики російських маневрів у Білорусі.
Військові ризики для Лукашенка
Лукашенку не вигідно залишати російських військових у Білорусі
Росія відпрацює всі можливі військові завдання в Білорусі, включно з наступом, вважає редактор англомовного журналу Ukrainian Defense Review Антон Міхненко. Але Росія діятиме в міжнародних рамках ОБСЄ, які мають чіткі правила до військових навчань: надання даних щодо чисельності, військової техніки та допущення спостерігачів.
Росія хоче бачити Білорусь цілком передбачуваною, а Лукашенко балансує між Росією та Заходом.
Росіян дратують подвійні стандарти Білорусі. Такі нібито дрібниці, що в Україні збираються білоруські МАЗи і використовуються в АТО. Для України Білорусь за будь-яких режимів була передбачуваним партнером,
– говорить Міхненко.
Експерт допускає, що замасковані російські війська можуть залишитися на території Білорусі. Адже це Кремлю стратегічно вигідно.
Джерело у Міноборони розповіло сайту "24", що у відомстві впевнені, що Росія готується розмістити військовий контингент в Білорусі.
Читайте також: Військові навчання Росії в Білорусі: в ЗСУ припустили прорив бійців до Калінінградської області
Екс-начальник зовнішньої розвідки Микола Маломуж зазначає, що Путін опинився в обмежених умовах після анексії Криму та вторгнення на Донбас, проти Росії почали діяти посилені санкції США. Тому Кремль не буде руйнувати хиткий паритет між собою і Заходом непередбачуваними кроками у Білорусі.
Він вважає, що Росії так легко не вдасться залишити свої війська в Білорусі. Лукашенко дозволить залишити лише системи протиракетної і протиповітряної оборони, які потрібні білоруській армії. Президент Лукашенко не зацікавлений у російських солдатах на своїй території. Бо це означатиме виклик самій Білорусі і країнам-сусідам.
Наближечення України до стандартів НАТО і допомога нашій країні в розбудові сучасних військових об’єктів штовхає Росію на розбудову такої інфраструктури на підконтрольних їй державах.
Читайте також: У Мінську протестували проти російсько-білоруських навчань "Захід-2017"
Зокрема, влітку цього року інженерні війська ВМС США почали будівництво в Україні Центру управління флотом.
Міжнародний ефект від навчань
Путін хоче залякати європейців військовими навчаннями біля кордонів ЄС
Росії вигідно демонструвати бойову готовність до глобальних протистоянь та показувати, що вона є великим гравцем. Тому її інтереси потрібно враховувати у розв'язанні конфліктів з Кореєю та в Сирії.
Також "Захід-2017" має показати, що Росія залишається найвпливовішою військовою державою на західних теренах колишнього СРСР. До цього додається військова присутність у Придністров'ї, анексія Криму та контроль над частиною Донбасу.
З іншого боку Росія хоче цими навчаннями створити додаткову загрозу Україні з півночі, щоби українська армія не наважилася наступати на непідконтрольну територію.
Читайте також: Яка мета військових навчань Росії в Білорусі: думка експерта
Крім того, Росія хоче справити ефект брязкання зброєю, адже на навчаннях покаже новітнє озброєння. А у Європі дуже вразливі до питань безпеки. Такі дії Кремля підштовхують європейців догодити Путіну.
Російсько-білоруські навчання викликали також зворотну реакцію. Збільшилася пильність США до Росії. Американці задіяли всі системи і жорстко контролюють переміщення російської техніки, їх модифікацію, кількість військ.