Під час прес-конференції після дев'ятого саміту лідерів країн БРІКС російський лідер заявив, що підтримує ідею відправки миротворців на Донбас, проте на своїх умовах, а саме – нова група "охоронців" ООН повинна бути розташована лише на демаркаційній лінії між українськими і сепаратистськими силами, і ні на жодних інших територіях", нагадує історію питання старший науковий співробітник Atlantic Council Джеймс Дж. Койл.
Читайте також: Миротворці ООН повинні бути розміщені на українсько-російському кордоні, – Держдеп США
Сектори українсько-російського кордону, контрольовані проросійськими найманцями, залишаються "непрозорими" для міжнародних спостерігачів і, таким чином, є каналом для озброєння бойовиків. 11 вересня у телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Путін погодився, що миротворці ООН можуть розташуватися не тільки на лінії зіткнення, а й в інших місцях, де СММ ОБСЄ проводить свої інспекційні поїздки, йдеться у статті. Проте навіть ця поступка дозволяє росіянам вирішувати, куди можуть просуватися спостерігачі, підкреслює Койл.
Путін сказав, що, перш ніж миротворчі сили можуть бути введені на територію Донбасу, обидві сторони конфлікту повинні відвести важку техніку з лінії вогню. Він також закликав до переговорів із представниками самопроголошених "ЛДНР", проте глава Кремля знехтував зауважити, що подібні заклики де-факто призведуть до визнання влади бойовиків, яку міжнародна спільнота заперечує ось уже три троки. Тому його "миротворчі" пропозиції є цинічною спробою забезпечити дипломатичну перевагу сепаратистам, не відмовляючись від будь-яких тактичних переваг, зауважує автор публікації.
Захід повинен ігнорувати проект "миротворчої" резолюції Путіна. Росія не має історії підтримки законних миротворчих сил на території колишнього Радянського Союзу. Якщо міжнародна політика вимагає, щоб Захід погодився з пропозицією Кремля, то Захід повинен твердо протистояти присутності російських військ у будь-якій силі, що розгортається уздовж лінії вогню на сході України,
– закликає Койл.
Читайте також: Чому миротворців ООН не чекають на Донбасі: пояснення українських військових