Про це сьогодні на брифінгу під Верховною Радою заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

"Якщо ми говоримо про гроші всередині країни, то цей закон у цій редакції об'єктивно допоможе він дає інструментарій забрати ці гроші. Але якщо говорити про гроші за кордоном, то вплив цього закону на них менше одного відсотка. Щоб забрати гроші за кордоном, потрібно засудити бенефіціарів цих грошей в Україні. І тут проблема з цим законом, тому що він дає можливість Генпрокуратурі відзвітувати про конфісковані гроші без осуду бенефіціарів (власників). Але ж покаранням є не тільки можливістю забрати частину вкраденого, але і посадити злочинця в тюрму. Я боюся, що він буде виправданням бездіяльності Генпрокуратури", зазначив Віталій Шабунін.

Він підкреслив, що ГПУ не довела до суду жодну справу про корупцію серед високопоставлених чиновників часів Януковича. На думку Шабуніна, притягнути до відповідальності бенефіціара офшорних фірм, на рахунках яких в "Ощадбанку" арештовані цінні папери на 1,5 млрд доларів, міг би допит голови НБУ Валерії Гонтаревої, яка керувала інвестиційною компанією ICU, що супроводжувала ці угоди.

"Мені здається, що це логічно. Якщо компанія купувала ці ОВДП, то варто допитати людину, яка робила ці транзакції", зазначив голова правління Центру протидії корупції.

Він уточнив, що Національне антикорупційне бюро України вже привертало Валерію Гонтареву до своїх розслідувань, тому потрібно запитати генпрокурора Юрія Луценка, чому цього не робить його відомство.

"Питання до Генпрокуратури. НАБУ по своїх справах допитує Гонтареву без проблем. Це питання до Луценка", підкреслив Віталій Шабунін.

Як повідомлялося раніше, у Верховній Раді знаходиться урядовий законопроект про спецконфіскації коштів, які отримані чиновниками незаконним шляхом. Документ покликаний допомогти у конфіскації 1,5 млрд доларів, які знаходяться на рахунках в "Ощадбанку", і як припускає Генпрокуратура, що належить оточенню Віктора Януковича.

За словами члена комітету ВР із питань запобігання та протидії корупції Ігоря Луценка, необхідно не тільки вимагати повернення цих коштів до бюджету країни, але і розслідувати весь злочинний ланцюжок. У тому числі з'ясувати роль фінансового брокера компанії "Інвестиційний капітал Україна", яка належала Валерії Гонтаревій. На думку міністра юстиції Павла Петренка, фінансовий брокер повинен нести відповідальність нарівні з іншими учасниками злочинної схеми.