Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Читайте також: Україні потрібні не "Джавеліни", а зовсім інша зброя зі США, – журналіст

Як вважає політолог, навряд чи спецпредставник США Волкер і помічник президента РФ Сурков на черговій зустрічі в грудні досягнуть якихось конкретних компромісних домовленостей щодо миротворців. Хоча, зазначає фахівець, теоретично можливі домовленості, якщо Путін зважиться на якийсь нестандартний крок. Але, наголошує Фесенко, важлива сприятлива кон'юнктура. Наприклад, вирішиться ситуація з урядовою коаліцією в Німеччині і Ангела Меркель з новими силами візьметься за переговори.

Але, наголошує експерт, є дві проблемні ситуації в загальних відносинах РФ із Заходом, які можуть вплинути на дії Москви в питанні миротворців.

Участь Росії в Олімпійських іграх взимку 2018 року, а також проведення Чемпіонату світу з футболу в РФ може стати предметом торгів по місії ООН. Раптом Росія заради того, щоб відбулося поліпшення відносин із Заходом, піде на серйозні зрушення, в тому числі і в питанні миротворців,
– вважає Володимир Фесенко.

Втім, зауважує політолог, можливий і інший сценарій. Зокрема, якщо тиск Заходу на РФ продовжиться, росіян через допінг не допустять до зимових Олімпійських ігор і під питанням опиниться Чемпіонат світу з футболу, це зірве переговори щодо миротворців.

Нагадаємо, спецпредставник США по Україні Курт Волкер інтерв'ю газеті "The Washington Post" заявив, що США не підтримують участі громадян Росії у миротворчій місії на Донбасі. Він також зазначив, що у Києва також є зобов'язання в рамках мінських домовленостей, в тому числі проведення місцевих виборів на сході України, надання регіону спеціального статусу і амністія сепаратистам. Це може статися, тільки якщо Путін виконає свою частину угоди.