У парламенті зареєструвалися 338 народних депутатів.

Читайте також: Опублікували указ Порошенка про запровадження воєнного стану в Україні

"Позачергове пленарне засідання оголошую відкритим. Але до початку розгляду питання мною буде оголошена перерва", – заявив спікер парламенту Андрій Парубій.

Фракції Радикальної партії Олега Ляшка та "Батьківщини" заблокували трибуну, вимагаючи перерви для консультації з Президентом. В результаті спікер оголосив перерву майже на чотири години.

Зауважимо, після блокування трибуни Порошенко виступив із відеозверненням до українців замість виступу в парламенті.

Зазначимо, до сесійної зали пропустили журналістів.

Читайте також: В Україні оголосили воєнний стан: що це означає

У парламенті виступив секретар РНБО Олександр Турчинов, голова МЗС Павло Клімкін, а також Президент України Петро Порошенко. Рада ухвалила введення воєнного стану в Україні 276-ма голосами.

Дивіться відео засідання Верховної Ради 26 листопада 2018 про введення воєнного стану в Україні:

Нагадаємо, 25 листопада Росія вдалась до відвертої агресії в Азовському морі. Прикордонний корабель РФ протаранив рейдовий буксир українських військових. При цьому командування ВМС України наголошує, що два малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово і відповідно до міжнародних норм.

Росія не забарилися з реакцією. У ФСБ РФ заявили, що українські військові кораблі "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Попри це група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого шестеро військових було поранено, а загалом близько двадцяти моряків було захоплено.