Про це заступник глави Офісу Президента повідомив під час відеоконференції із радником з питань зовнішньої та європейської політики канцлера Австрії Барбарою Каудель-Єнсен.

Читайте також Прем'єри Асоційованого тріо обговорили євроінтеграцію з Шарлем Мішелем

Співрозмовники докладно обговорили зусилля України, спрямовані на визнання європейської перспективи нашої держави. Ігор Жовква закликав австрійську сторону приєднатися до кола країн, які вже уклали відповідні двосторонні декларації з Україною,
– зазначили в ОП.

Сторони також приділили значну увагу останнім безпековим викликам, зокрема:

  • скупченню військ Росії вздовж українських кордонів;
  • ситуації на білорусько-польському кордоні та її наслідкам для країн ЄС і України.

Окрім цього, Ігор Жовква детально поінформував Барбару Каудель-Єнсен про запропоновані президентом Володимиром Зеленським шляхи виходу з енергетичної кризи в Європі.

Насамкінець вони обговорили заходи, яких вживають уряди двох держав для стримування COVID-19, та перші результати запровадження Австрією загальнонаціонального локдауну.

Вступ України в ЄС: що відомо

  • Наприкінці квітня депутат Європарламенту Андрюс Кубілюс на засіданні Парламентської асамблеї Східного партнерства запропонував створити для України "план дій" щодо членства.
  • Володимир Зеленський й Анджей Дуда підписали спільну двосторонню Декларацію про європейську перспективу України. Це один із важливих кроків для вступу України в Євросоюз.
  • Згодом подібний документ вдалося укласти й з Литвою. Текст спільної декларації закріплює, що наша держава має європейську перспективу відповідно до статті 49 Договору про ЄС.