Портрет Кобзаря тепер використовують не лише у навчальних закладах, а й у сучасному мистецтві. У радянському суспільстві його представляли "батьком нації", у похилому віці – у кожусі і шапці. Проте сучасники бачать його і на байку, і любителем селфі, і навіть космонавтом. Актуальний образ Тараса Шевченка відмінний від радянського. Радянський Шевченко – це селянин у кожусі, Поет – революціонер.

У КМДА є пам'ятник Шевченка на барикадах, присвячених революційним подіям. Шевченко вписаний в ці події. В одного з художників є робота, де Шевченко несе шину на Грушевського. Він активний учасник подій тут і зараз,
– науковий співробітник Національного Музею Т.Г. Шевченка Мирон Гордійчук.

Пам'ятники Тараса Шевченка будують у цілому світі. Він постав на більш ніж тисячі пам'ятників у всьому світі: від Бразилії до Китаю. Цікаво, що скульптори вписували поета в культуру кожної країни, ніби він також міг би бути їхнім актуальним митцем та лідером. У Вашингтоні пам'ятник Шевченка скульптор Лео Мол зобразив поета модно вдягненим, більше схожим на рішучого американця. Подібної скульптури не було на теренах Радянського Союзу. Майдан дав друге дихання сприйняттю Шевченка.

Читайте також: Шевченко і жінки: відверто про особисте життя генія

Також створена інтерактивна карта пам'ятників Шевченка у цілому світі. Нашого митця можна побачити навіть в Австралії у символічному вигляді кобзи.

Нагадаємо, у п'ятницю, 9 березня у Києві пасажири можуть проїхати безкоштовно, якщо зачитають вірш Тараса Шевченка.