Про це 24 каналу розповів політолог Валерій Димов. Він також зазначив, що Росія зловживала цим правом і зараз вона дискредитувала своє право використовувати ООН та інші майданчики світової безпеки, для того, аби блокувати ті речі, які вона традиційно блокувала.

Читайте також "Іранці скоро звільнять себе": нова хвиля протестів охопила країну

Після того, як Росія напала на Україну, почали "підіймати голову" ті країни, які традиційно "кришувала Росія" – Північна Корея та Іран, зокрема. Північна Корея змогла нарощувати свій військовий та ядерний потенціал, практично відкрито оголосила себе ядерною країною.

"А Іран вже відкрито "скинув маски" і почав відверто вдаватись до шантажу сусідніх країн, тих які він вважає у власній "сфері впливу" – Ізраїль, Ємен, Ірак", – зазначає фахівець.

Детальніше про заяву Байдена про Іран: дивіться відео

За словами Валерія Димова, Байден робить публічні заяви, які можна вважати передвиборчими, але їх не можна вважати менш значущими. Бо його опоненти можуть запитати, чому обіцяне не виконане.

Ми знаємо, що у Ірані зараз проходять потужні демонстрації, але у цих протестів немає лідера. Іран вирішив консолідувати суспільство пошуками зовнішнього ворога і тепер планує напад на Саудівську Аравію.

Чи буде Іран нападати на Саудівську Аравію

  • Ввечері 1 листопада Саудівська Аравія заявила, що Іран готується "найближчим часом" напасти на неї та Ірак. Цим країна нібито хоче відвернути увагу населення від антиурядових протестів.
  • У США запевнили, що без вагань діятимуть на захист своїх інтересів та партнерів в регіоні.
  • Водночас в Ірані продовжуються масові протести, що виникли після вбивства 22-річної іранської дівчини Махсу Аміні 17 вересня. Іранська поліція затримала її через неправильне носіння хіджабу.
  • За декілька днів після затримки "поліцією моралі" дівчина померла. Офіційно влада заявила про серцевий напад, проте активісти зазначили, що поліція побила Аміні й вона померла від отриманих травм. З того часу в країні тривають протести, на яких жінки обстригають собі волосся та знімають хіджаби.
  • 2 листопада у священному іранському місті Кум над мечеттю Джамкаран підняли "прапор помсти". Аналогічний стяг з'явився і над мечеттю в місті Шираз, що на півдні Ірану.