У перспективі виробництво такого виду дронів може розгорнутися до промислових масштабів. Про це 24 каналу розповів волонтер, очільник "Благодійного фонду Сергія Притули" Сергій Притула.

Зверніть увагу Відповідь іранським безпілотникам: військовий експерт розповів, які дрони-камікадзе мають ЗСУ

Притула зазначив, що закупівля дронів-камікадзе є "новою сторінкою" для волонтерів.

"Україна виробляє дуже хороші БпЛА-розвідники. Ми всі чули та знали про PD-1, PD-2, "Лелеку", "Фурію" та "Валькірію" тощо. Історія з дронами-камікадзе – це нова сторінка. Вони також пройшли певні етапи від моменту розробки до моменту проходження випробувань та ліцензування, зокрема й боєприпасів", – пояснив благодійник.

На його думку, справа волонтерів сьогодні – регулярно купувати те, що продають виробники.

Я думаю, що збільшення виробництва вплине на зменшення собівартості цих дронів і дозволить великим фондам купувати їх в промислових масштабах. Зараз ми розуміємо, що їх буде менше, але з точки зору технічних характеристик вони набагато крутіші, ніж найбільш примітивні "шахіди", які називають "повітряними мопедами",
– вказав благодійник.

Читайте також Світоліна пожертвувала гроші Притулі на дрони-камікадзе для "помсти" окупантам

Він переконаний, що за останній час виробники провели "хорошу роботу" над доопрацюванням зв'язку дронів.

"Так, цей дрон не полетить на 1000 кілометрів, але завдяки хорошому зв'язку, він є стійким до РЕБ і може відпрацьовувати по тих цілях, що розташовані на відстані до 25 – 30 кілометрів від лінії фронту", – підкреслив Притула.

Як активісти організували "збір на помсту": дивіться відео

За його словами, далі виробництво таких дронів для потреб ЗСУ може збільшитись.

"Але всі мають також розуміти, що в сучасних умовах України, коли ми регулярно піддаємось регулярним ракетним обстрілам, це дуже непросте завдання й достатньо ризиковане. Щоб не підставлятися під ракетний удар, виробники будуть дуже швидко маневрувати, щоб не було зосереджене виробництво в одному місці", – резюмував волонтер.

Радимо На помсту: Притула та Стерненко назбирали 100 мільйонів гривень за кілька годин

Вас також може зацікавити – як ЗСУ "прорідили" сили ППО Росії: дивіться відео

"Збір на помсту": що відомо